Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 червня, 13:12:25

Подальше нарощування експортного потенціалу має залишатися серед позитивних тенденцій розвитку області

06.03.2015   10:24Агенцiя

Минулий рік, який характеризувалися загальним скороченням промислового виробництва, відтоком інвестиційного капіталу, зменшенням реальної заробітної плати на фоні суттєвого зростання індексу цін, виявився вдалим для області у напрямку збільшення експорту товарів.

Посилення експортоорієнтованості економіки області продовжувалося: якщо рівень експорту у валовий регіональний продукт за 2008 рік становив 15%, то за 2014 рік він сягнув 30%.

Область завершила минулий рік із найвищим серед регіонів України темпом зростання експорту +26,1%, що забезпечило позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами у розмірі 172 мільйонів доларів США.

Найсуттєвіше збільшились обсяги експорту зернових культур, виробів із паперу та картону, готових харчових продуктів, деревини й виробів із неї, насіння і плодів олійних рослин, мінеральних продуктів, взуття, молока та молочних продуктів.

Протягом року змінилась і географія експортних поставок – питома вага Російської Федерації зменшилася, водночас країн ЄС та Азії –збільшилась.

У цілому ж обсяги зовнішньоторговельних операцій товарами зросли на 7,6% проти показника 2013 року і склали 1,2 мільярди доларів США.

Як відзначає виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, влада робить все можливе, щоб чернігівські підприємства виходили на нові ринки збуту продукції за кордоном.
— Навіть у сьогоднішніх умовах ми не повинні сидіти склавши руки в очікуванні закінчення економічної кризи або надходження вигідних пропозицій. Знаходить той, хто шукає.
Наша задача – посилення експортних можливостей підприємств області, встановлення та подальший розвиток міжнародних і міжрегіональних відносин, пошук іноземних партнерів та необхідної інформації щодо потенційних ринків збуту місцевої продукції, - наголошує Сергій Журман.

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 22 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 18:15

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відзначили сумлінних платників податків 17:04

У податковій службі області відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2023».

Мешканцю м.Чернігова повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з твариною 16:22

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру жителю м.Чернігова у жорстокому поводженні з твариною, що належить до хребетних, яке призвело до тілесних ушкоджень(ч.1 ст.299 КК України).

Розпочато демонтаж будівель двох чернігівських шкіл у мікрорайоні Подусівка – №18 та 21 15:47

Їх було зруйновано 3 березня 2022 року внаслідок авіаударів армії рф.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно мешканця одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил безпеки дорожнього руху 15:02

Прокурором Чернігівськоїокружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно жителя одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження (ч.2 ст.286 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини