Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 9 червня, 22:11:52

Подальше нарощування експортного потенціалу має залишатися серед позитивних тенденцій розвитку області

06.03.2015   10:24Агенцiя

Минулий рік, який характеризувалися загальним скороченням промислового виробництва, відтоком інвестиційного капіталу, зменшенням реальної заробітної плати на фоні суттєвого зростання індексу цін, виявився вдалим для області у напрямку збільшення експорту товарів.

Посилення експортоорієнтованості економіки області продовжувалося: якщо рівень експорту у валовий регіональний продукт за 2008 рік становив 15%, то за 2014 рік він сягнув 30%.

Область завершила минулий рік із найвищим серед регіонів України темпом зростання експорту +26,1%, що забезпечило позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами у розмірі 172 мільйонів доларів США.

Найсуттєвіше збільшились обсяги експорту зернових культур, виробів із паперу та картону, готових харчових продуктів, деревини й виробів із неї, насіння і плодів олійних рослин, мінеральних продуктів, взуття, молока та молочних продуктів.

Протягом року змінилась і географія експортних поставок – питома вага Російської Федерації зменшилася, водночас країн ЄС та Азії –збільшилась.

У цілому ж обсяги зовнішньоторговельних операцій товарами зросли на 7,6% проти показника 2013 року і склали 1,2 мільярди доларів США.

Як відзначає виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, влада робить все можливе, щоб чернігівські підприємства виходили на нові ринки збуту продукції за кордоном.
— Навіть у сьогоднішніх умовах ми не повинні сидіти склавши руки в очікуванні закінчення економічної кризи або надходження вигідних пропозицій. Знаходить той, хто шукає.
Наша задача – посилення експортних можливостей підприємств області, встановлення та подальший розвиток міжнародних і міжрегіональних відносин, пошук іноземних партнерів та необхідної інформації щодо потенційних ринків збуту місцевої продукції, - наголошує Сергій Журман.

Останні новини Чернігівщини

В області створюють систему підтримки людей, які зазнали сексуального насильства, пов’язаного з війною 14:08

Жінки та діти складають переважну більшість серед тих, на кому негативно позначаються збройні конфлікти, включаючи біженців і вимушених переселенців. Чернігівська область є прикордонною. В регіоні велись активні бойові дії, частина території перебувала в окупації. Тому тема підтримки постраждалих від сексуального насильства є дуже актуальною.

У Чернігові поліцейські ліквідували підпільний цех та вилучили понад 11 тонн етилового спирту 11:25

В ході реалізації оперативної інформації оперативники карного розшуку та управління стратегічних розслідувань поліції Чернігівщини спільно зі співробітниками Чернігівського райуправління поліції виявили підпільний цех з фасування етилового спирту в промислових масштабах. Загалом поліцейські вилучили понад 11 тонн етилового спирту.

Поскаржитися на зачинене укриття можна до поліції

Поскаржитися на зачинене укриття можна до поліції 11:20

Якщо укриття зачинене —подати скаргу можна до Нацполіції на лінію «102».

«ВІЙНА». Прем'єра на завершення 97-го театрального сезону

«ВІЙНА». Прем'єра на завершення 97-го театрального сезону 11:05

28 червня о 18.00 год. Чернігівський драмтеатр ім.Т.Г.Шевченка запрошує на прем’єрний показ вистави «Війна» https://teatr.cn.ua/repertuar/vijna/ , поставленої молодим режисером Олексієм Трішкіним за п’єсою сучасного шведського драматурга Ларса Нурена.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 пожежу та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.