Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 жовтня, 21:39:32

Залучати іноземні інвестиції для модернізації галузі тваринництва

25.02.2015   08:43Агенцiя

Стан та тендеції розвитку галузі тваринництва обговорили на всеукраїнській селекторній нараді, що відбулась 24 лютого під керівництвом Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка. Від Чернігівщини участь у нараді взяв заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов.

Як повідомив Олексій Павленко, економічна ситуація в країні негативно відобразилаяся на виробнитві тваринницької продукції. Зокрема, індекс інфляції за минулий рік склав майже 125%. Зросли закупівельні ціни на основні корми, медикаменти, паливо. Збільшилась орендна плата за землю під господарськими спорудами. У той же час залишається низька закупівельна ціна готової продукції та зменшується купівельна спроможність населення.

За минулий рік відбулося зменшення поголів’я великої рогатої худоби на майже 150 тисячі голів, свиней — на 150 тисяч, птиці – на 2,2 мільйонів голів.

Водночас, обсяги виробництва молока за 2014 рік зросли до 11 мільйонів тонн. Середній річний удій на корову зафіксовано на рівні 5 тисяч кілограм молока, що забезпечено у першу чергу покращенням технологій виробництва.

У даній ситуації, за словами Міністра, важливим є вдосконалення нормативно-правової бази для полегшення умов ведення агробізнесу та спиряння вивезенню продукції тваринництва за межі України.

Чернігівщина займає друге місце в державі за чисельністю поголів’я тварин м’ясного напрямку. Протягом минулого року в області введено в експлуатацію чотири молочні ферми та один свинокомплекс. На 2015 рік заплановано будівництво восьми об’єктів на 3,5 тисячі голів. Але через спалахи африканської чуми свиней та відповідні карантинні обмеження у господарствах усіх форм власності відбувся спад поголів’я свиней.

В області, як і в цілому по країні, також спостерігається тенденція до збільшення затратної частини виробництва. У цих умовах господарства кардинально міняють підходи господарювання у бік високорентабельних культур. Виробники, які мають продуктивність дійної череди у 8 тисяч літрів молока на корову в рік, зараз працюють з мінімальною рентабельністю.

На завершення наради, Олексій Павленко дав доручення місцевим органам виконавчої влади проводити постійний моніторинг стану галузі тваринництва та створювати робочі групи із залучення іноземних інвестицій для модернізації ферм, доїльних залів, закупівлі племінної худоби.

Останні новини Чернігівщини

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші 14:05

Український народний костюм важко уявити без прикрас, адже такі аксесуари не лише збагачують образ, а й мають певний закодований сенс.

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо 13:58

Один з найважливіших мікроелементів в організмі людини – залізо. Він потрібен для вироблення гемоглобіну, який відповідає за доставку кисню до тканин і органів.

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту 13:40

Про походження цього десерту, який з’явився порівняно недавно, але швидко завоював популярність, дотепер не вщухають суперечки. У будь-якому випадку виграли ми, адже шоколадний фондан — справжній шедевр кулінарного мистецтва.

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками 13:21

Осіння пора — час смачної та ароматної випічки. Пропонуємо вам освоїти приготування соковитого яблучного пирога з додаванням гарбуза.

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року 12:15

Для початку цього тижня характерна невпевненість і певна плутанина у стосунках, а також будьте обережними з фінансовими вкладеннями.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини