Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 листопада, 20:14:59

Для обігріву квартир газ коштує втричі дешевше, ніж для бюджетників і промисловців

06.02.2012   13:57Агенцiя

Ряд виробників теплової енергії 23 січня уклали угоди з НАК «Нафтогаз України» на постачання в 2012 році природного газу по 1309,2 грн. за тисячу кубометрів. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель». ПАТ «Черкаське хімволокно» законтрактувало 143 млн м3 природного газу на 187,22 млн грн. ТОВ фірма «ТехНова» (Чернігів) за 164,44 млн грн. законтрактувало 125,6 млн м3 газу. ТОВ «Сумитеплоенерго», яке контролюється «ТехНовою», за 139,82 млн грн. законтрактувало 106,8 млн м3.

Газ придбано для виробництва теплової енергії, яка споживається населенням та релігійним організаціям. Вартість газу склала 1309,2 грн., або $163,65 за тисячу кубометрів. Це втричі дешевше, ніж ціна газу для промислових підприємств та крупних виробників теплової енергії для постачання тепла бюджетним організаціям – $493 за тисячу кубометрів.

«Ціна природного газу, що використовується для потреб населення, для вироблення теплової енергії на потреби населення, не відповідає ціні імпортованого природного газу, придбаного Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» за зовнішньоекономічними контрактами. Тому, постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.09 № 49 «Про затвердження Порядку використання у 2009 році коштів, передбачених у державному бюджеті для компенсації НАК «Нафтогаз України» різниці між цінами закупівлі імпортованого природного газу та його реалізації суб’єктам господарювання для виробництва теплової енергії, яка споживається населенням» для НАК «Нафтогаз України» передбачена відповідна компенсація з Державного бюджету України» – йдеться в обґрунтуваннях закупівель газу для сумської, чернігівської та черкаської компаній.

За даними ЗМІ, в 2011 році понад 50% ПАТ «Черкаське хімволокно» отримали структури російського мільярдера Михайла Фрідмана («Альфа-груп»), оскільки попередні власники з групи Олександра Ярославського не змогли розрахуватись за кредитом з «Альфа-банком». «Черкаське хімволокно» випускає продукцію для виробництва автомобільних шин.

ТОВ «ТехНова» контролюється кіпрською компанією «Лодтауе холдінгс лімітед» та офшором з Віргінських островів «Флосбер корпорейшнс лімітед». Контроль над фірмою належить екс-нардепу від НУНС Анатолію Шкрібляку.

nashigroshi.org

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські гімнастки вибороли перемоги на чемпіонаті області та сформували збірну для участі в чемпіонаті України 14:50

31 жовтня до 01 листопада у Чернігові відбувся чемпіонат Чернігівської області з художньої гімнастики, який традиційно зібрав найсильніших спортсменок регіону.

«єРобота»: переселенка та ветеранка із Запоріжжя відкрила з нуля бізнес у Чернігові

«єРобота»: переселенка та ветеранка із Запоріжжя відкрила з нуля бізнес у Чернігові 14:48

Наталя Буц переїхала до Чернігова із Запоріжжя півтора роки тому. Вона – учасниця бойових дій, медикиня з багаторічним досвідом, а ще – сильна та цілеспрямована жінка.

Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові

Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові 12:43

Рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова задоволено позовні вимоги обласної прокуратури в інтересах Чернігівської міської ради до приватної особи про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 1200 кв. м, яка розташована на території обласного центру у межах прибережної захисної смуги річки Десна.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:41

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів

Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів 12:39

Згідно з вироком суду, зловмисників визнано винними у скоєнні розбійного нападу та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 11 років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини