Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 07:40:02

Підбито підсумки роботи обласного управління лісового і мисливського господарства у 2011 році

01.02.2012   10:17

За результатами господарсько-фінансової діяльності 2011 року Чернігівщина зайняла V місце у рейтингу областей України за веденням лісового господарства. Про це повідомив начальник Чернігівського обласного управління лісового і мисливського господарства під час засідання Колегії, яке відбулася 31 січня.

В ході засідання учасники підбили підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств за минулий рік та окреслили завдання на 2012 рік.

Як зазначалося, в минулому році всі зусилля структурних підрозділів управління були направлені на виконання пунктів Державної програми “Ліси України”, яка розрахована на період до 2015 року, регіональної програми комплексного розвитку лісового господарства Чернігівської областi на 2011-2015 роки та завдань, поставлених Президентом України.

За інформацією начальника обласного управління лісового і мисливського господарства Валерія Лозицького, за 2011 рік в області відтворено лісів на площі 2616,1 га, що становить 116% річного завдання і на 242, 1 га більше ніж у 2010 році. Важливим є те, що в минулому 2011 році площа відтворення лісів в 1,2 рази перевищила площу суцільних зрубів.

“Обов’язком лісівників є не лише відтворення лісів, а й забезпечення вирощування високопродуктивних, різновікових, біологічно стійких цінних деревостанів, які можуть протистояти впливу негативних чинників середовища: змінам клімату, хворобам, шкідникам. Цей процес починається з якісного насіння, яке можна отримати тільки з об’єктів лісонасіннєвої бази”, – відмітив Валерій Лозицький, звертаючись до присутніх.

Загальна площа об’єктів лісонасіннєвих баз по управлінню становить 2070,0 га, але цих ресурсів недостатньо. Тому, одним з важливих завдання управління в 2012 році є відновлення та створення нових лісонасіннєвих баз. В цьому напрямку вже розроблена Галузева програма на 2011-2015 роки – для забезпечення сталого розвитку лісо насіннєвої справи на науковій основі, визначення її основних напрямків і показників.

В області активно діють і лісові розсадники. Підприємства почали вирощувати декоративний садибний матеріал із закритою кореневою системою, в горщиках. Потрібно відзначити, що ДП “Борзнянське лісове господарство” одним з перших почало займатися вирощуванням декоративного посадкового матеріалу.

Важлива увага приділяється і забезпеченню пожежної безпеки. За словами Валерія Лозицького, за минулий рік лісогосподарськими підприємствами області в повному обсязі виконано заплановані профілактичні та попереджувальні протипожежні та лісозахисні заходи. Для забезпечення охорони лісів від пожеж створено 22 лісові пожежні станції, отримано 2 лісопожежні модулі.

Активно ведеться робота і по боротьбі з шкідниками. Для своєчасного попередження можливого спалаху осередків шкідників лісу в 2012 році державною лісовою охороною постійно ведеться спостереження за лісами.

Значна робота проводиться по сертифікації лісів, що дасть можливість вести лісове господарство за світовими стандартами. Цю роботу в області виконують протягом кількох років незалежні іноземні спеціалісти. Сертифікати вже отримали Борзнянський, городянський, Новгород-Сіверськицй, Остерський, Прилуцький, Семенівський, Холминський та Корюківський держлісгоспи.

“Колективи підприємств управління роблять все можливе для забезпечення вчасного відтворення лісів, збереження та підвищення їх корисних властивостей, зміцнення екологічного стану області”, – зазначив головний лісничий області.

Щодо розвитку мисливського господарства, то основними його пріоритетами залишається охорона та відтворення мисливської фауни, що вимагає значних витрат на проведення комплексу біотехнічних заходів, боротьбу з браконьєрами та хижаками, збільшення чисельності тварин.

За словами начальника управління на 2012 рік актуальними залишаються питання пов’язані з відновленням і створенням об’єктів лісонасіннєвих баз, впровадження електронного обігу деревини, використання не деревної продукції лісу, такої як березовий сік, ягоди, гриби, рекреаційні ресурсу, пошук нових ринків збуту, оформлення державних актів на весь лісовий фонд, сертифікація лісів та інше.

“Словом, є над чим працювати”, – підсумував сказане Валерій Лозицький.

В ході засідання Колегії кращі працівники галузі лісового господарства були нагороджені почесними грамотами.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.