Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 04:13:57

Про стан приватизації житлового фонду Ніжина

28.01.2012   16:23Агенцiя

26 січня на черговому засіданні виконавчого комітету профільний заступник міського голови О.С.Мороз проінформував “Про стан приватизації житлового фонду міста Ніжина”.

Станом на 01 січня 2012 року на балансі у комунальній власності міста знаходиться 266 будинків, де розташовано 12785 квартир.Із них приватизовано 11342 квартири, що складає 88,7%. Неприватизованих квартир залишилося 1436, що становить 11,3%.

А тепер у розрізі підприємств на балансі яких перебуває дане житло:

1) КП “СЄЗ”.
На балансі 213 будинків, це – 10479 квартир, із них приватизовано 9373, що становить 89%; неприватизованих 1099 квартир, або 11%.

2) КП ЖЕК “Північна”.
На балансі 38 будинків, це – 1397 квартир, із них приватизовано 1234, що становить 88%; неприватизованих 163 або 12%.

3) КП ЖЕК “Південна”.
На балансі 15 будинків, це – 909 квартир, із них приватизовані 735, що становить 81%; неприватизованих – 174 квартири або 19%.

Проаналізувавши стан приватизації побудинково, то можна побачити, що є будинки у яких усі 100% квартир приватизовані. Згідно закону про приватизацію громадяни, які приватизували житло у багатоповерховому будинку стали власниками і неподільного майна (під’їздів, дахів, підвалів, дворів). Нажаль люди не хочуть цього зрозуміти, або просто не бажають постільки їх це влаштовує.

З кожним роком житловий фонд міста старіє і потребує значних капіталовкладень. А їх у держави в повному обсязі немає. Тому з метою створення в Україні ефективного власника житла одним із напрямків була дозволена безкоштовна приватизація.

Другим кроком у цьому напрямку є створення ОСББ ( об’єднань співвласників багатоповерхових будинків). У нас у місті вже створено 45 таких об’єднань.

Нажаль, на державному рівні не все врегульовано по цьому питанню. Україна все ще живе в рамках Житлового кодексу УРСР, прийнятого в 1983 році. За 20 років існування держави в умовах ринкових відносин, ми майже нічого не зробили. Наші сусіди, Російська Федерація, вже проходить третій етап проведення реформи (перший у 1995 році, другий у 2005 році). Така державна невизначеність не зацікавлює інвесторів вкладати гроші у сферу обслуговування житлових будинків і прибудинкових територій.

Неврегульоване таке питання: як може будинок перебувати у комунальній власності, якщо 100% він приватизований і знаходиться у власності мешканців даного будинку, а фактично перебуває на балансі комунального підприємства. Для прикладу приведу недавню зустріч міського голови з представниками.

http://www.nizhynrada.org/index.php/news/id/221

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.