На зв’язку – Чернігівщина
Абсолютним рекордом за всю історію існування Чернігівської області у сучасних кордонах став урожай зернових 2011 року – 2,5 мільйона тонн. До цього в регіоні лише у 2008-му та 2009-му роках вдавалося досягти двомільйонного врожаю.

Як повідомляє прес-служба головного управління агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації, другим рекордом для області також став нинішній урожай кукурудзи – 1,6 мільйона тонн зерна після доробки. Урожай соняшнику став третім рекордом. У 2011 році було намолочено 140 тисяч тонн зерна цієї культури, що майже у 2,3 разу більше, ніж 2010-го. Найліпші показники з початку дев’яностих років минулого століття і в картоплярів Чернігівщини. Вони накопали 1 мільйон 752 тисячі тонн бульб.
Узагалі ж за темпами зростання аграрного виробництва Чернігівщина займає п’яте місце в Україні.
Економили на дітях
Прокуратура Чернігівської області виявила грубі порушення в організації харчування школярів. Як повідомила її прес-служба, у жодному з перевірених дитячих закладів не дотримувалися фізіологічних норм споживання основних продуктів. Скажімо, у більшості шкіл Городнянського району дітей годували напівфабрикатами зі штучними добавками. У шести школах дітям пропонувалася їжа лише з буфетів. У чернігівських навчальних закладах батьки учнів початкових класів були змушені доплачувати за їхнє харчування, хоча по закону воно мало бути безплатним. У дитсадках та школах Бахмацького, Козелецького, Менського, Семенівського, Срібнянського, Талалаївського районів, міст Прилуки, Ніжин та Чернігів, а також у школах-інтернатах та професійно-технічних навчальних закладах Носівського, Сосницького і Щорського районів порушувалися санітарні норми харчування учнів.
Врятували руку і долю
Того дня мешканка села Змітнів Олена Гайворонська допомагала чоловікові пиляти дрова електропилкою. Один необережний рух – і жінка відчула гострий біль у правій руці. Олена, ніби у тумані, побачила кисть руки, яка ледве трималася на пошкодженій шкірі. Сусіди наклали на руку джгут, аби перекрити велику кровотечу, викликали сільську медичку і “швидку” із райцентру.
Хірург із 30-річним стажем Олексій Пилипенко разом із молодим лікарем Сергієм Морозовим блискуче провели складну операцію, яка вимагає великого професіоналізму. Їм удалося так зшити порвані м’язи, сухожилля та нерви, що хвора вже на операційному столі могла ворушити пальцями майже відрізаної кисті. Багато зусиль доклав медперсонал лікарні, аби вдало пройшов і післяопераційний період.
Нині Олена Гайворонська вже порається по господарству. Якщо вона виконуватиме поради лікарів, то пришита кисть згодом майже повністю відновить свої функції.
Наталя ЛИТВИНЕНКО
Останні новини Чернігівщини
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє