Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 жовтня, 11:34:39

Європейці допоможуть відновити ЖКГ малих міст Чернігівщини

13.11.2014   16:54

Питання залучення фінансування європейських інвесторів для реалізації інфраструктурних проектів в малих містах Чернігівщини на засадах державно-приватного партнерства та механізму концесії обговорили під час зустрічі 13 листопада керівники Департаменту інвестиційного розвитку та капітального будівництва облдержадміністрації Олег Міщенко, Департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації В’ячеслав Сальніков, Державного підприємства «Центр розвитку державно-приватного партнерства» (Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства) Євген Радченко та Фінансово-консалтингової компанії “Star Consulting” (“Стар Консалтинг”) Мартін Баєр.

Насамперед Олег Міщенко привітав всіх учасників робочої зустрічі та висловив сподівання, що сьогоднішній діалог буде плідним і результативним.

Керівники ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства» та Фінансово-консалтингової компанії “Стар Консалтинг” презентували свої установи.

- ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства» (ДПП) є одним із сучасних механізмів залучення інвестиційних коштів в розвиток галузей, які традиційно відносяться до державного/муніципального сектора: житлово-комунальне господарство, транспорт, медицина. Цей механізм набирає все більшу популярність по всьому світу, – повідомив Євген Радченко.

Особливістю державно-приватного партнерства, за його словами, є співпраця між державним і приватним партнерами. У більшості випадків ДПП передбачає залучення коштів приватного інвестора з частковою передачею йому права на операційне управління об’єктами інвестицій на обумовлений термін. Для міст така форма співпраці дозволяє модернізувати інфраструктуру галузі міського господарства із мінімальним залученням власних чи бюджетних коштів. При цьому, об’єкти модернізації та новостворені об’єкти залишаються у комунальній власності. Для приватного партнера така форма співпраці, по-перше, дозволяє працювати на попередньо недоступному ринку, по-друге, отримувати прибуток від управління модернізованими об’єктами ЖКГ. Саме тому, приватний інвестор зацікавлений у використанні найбільш ефективних технологій та ефективному управлінні майном.

Фінансово-консалтингова компанія “Стар Консалтинг” є партнером ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства» в залученні європейських інвестицій в галузь ЖКГ України.

Генеральний директор ФКК "Стар Консалтинг" Мартін Баєр розповів, що їх установа входить до групи компаній, які мають досвід роботи на ринку Європи понад 15 років. Ними реалізовано понад 700 проектів, що профінансовані Європейським Союзом та приватними інвесторами. Зокрема, такі проекти вже впроваджено в Чехії, Польщі, Латвії, Естонії та інших країнах східної Європи.

Наразі зазначена група компаній розпочинає свою роботу в Україні. “Стар Консалтинг” пропонує реалізувати найбільш актуальні для невеликих міст нашого регіону проекти реконструкції та подальшої експлуатації підприємств ЖКГ шляхом підготовки та подальшої передачі їх у концесію. Це, зокрема, стосуватиметься підприємств водопостачання та водовідведення, теплопостачання, поводження з твердими побутовими відходами та вуличного освітлення.

У рамках зустрічі було підписано тристоронній Меморандум про співробітництво між Департаментом інвестиційного розвитку та капітального будівництва облдержадміністрації, ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства» та ФКК “Стар Консалтинг”.

Окрім цього, ФКК “Стар Консалтинг” підписала Меморандуми про співпрацю ще з Менською, Сосницькою, Ріпкинською та Щорською міськими радами.

- Предметом Меморандумів є співпраця сторін у питаннях залучення іноземних інвестицій та коштів фінансової допомоги Європейської комісії у соціально-культурні проекти, економіку та соціальну сферу Чернігівської області. Кошти залучатимуться у модернізацію та реконструкцію підприємств комунального господарства регіону шляхом підготовки та реалізації відповідних грантових, кредитно-інвестиційних, лізингових, консигнаційних та інших проектів, у тому числі у форматі державно-приватного партнерства, – наголосив Олег Міщенко.
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський рибоохоронний патруль викрив порушників Правил рибальства, які завдали збитків рибному господарству на понад 40 тис.грн 11:26

20 жовтня 2021 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Чернігівського району виявлено грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:20

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

По Киїнці завершується влаштування верхнього шару нового асфальтобетонного покриття

По Киїнці завершується влаштування верхнього шару нового асфальтобетонного покриття 11:09

У процесі оновлення ділянка траси Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів по селу Киїнка, що на виїзді з обласного центру. Ремонтується відрізок від Чернігова до перехрестя з дорогою М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі. Протяжність ремонту - 3,7 км.

«Готель «Слов’янський» знову виставлено на приватизаційний онлайн-аукціон

«Готель «Слов’янський» знову виставлено на приватизаційний онлайн-аукціон 09:01

5 листопада відбудеться онлайн-аукціон з приватизації майнового комплексу Державного комерційного підприємства «Готель «Слов’янський». Об’єкт розташований за адресою: Чернігівська обл., м. Новгород-Сіверський, вул. Монастирська, 2а.

Кабмін погодив призначення Назіма головою Прилуцької РДА

Кабмін погодив призначення Назіма головою Прилуцької РДА 08:58

Кабінет Міністрів на засіданні 20 жовтня погодив призначення Володимира Назіма на посаду голови Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області.