Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 жовтня, 17:45:50

Несплачені вчасно податки можуть коштувати значно дорожче

11.11.2014   18:03

На 1 листопада платники податків Чернігівщини заборгували зведеному бюджету 562,7 млн. грн.

Підрозділи погашення заборгованостей Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області з початку року ліквідували 84 млн.грн. податкового боргу, в т.ч. за рахунок мобілізації коштів до бюджету - 63 млн.грн.

Поява боргу, як правило свідчить, що у платника виникли фінансово- економічні проблеми або він ухиляється від сплати податків. Саме тому погашення боргу проводиться у двох напрямках. Передбачені процедури як самостійного виходу із ситуації, так і заходи примусового впливу.

Платникам, у яких виникли фінансово-економічні проблеми, надається  можливість своєчасно виконувати свої зобов'язання перед бюджетом та уникати подальшого накопичення боргів через розстрочення або відстрочених грошових зобов'язань чи податкового боргу в межах бюджетного року. З початку року по області прийняті 332 рішення про розстрочення податкових зобов'язань на суму понад 30 млн. грн. За цей період сплачено  розстрочених та відстрочених грошових зобов'язань і податкового боргу  20,5 млн.грн.

До підприємств-боржників, які накопичують податкові борги або ухиляються від сплати податків, застосовуються заходи примусового впливу. А саме - вилучення готівки, реалізація майна, виставлення платіжних вимог. Завдяки таким заходам  мобілізовано 1млн. 766 тис.грн. Зокрема, реалізовано майна боржників на 585 тис.грн., вилучено 117,6 тис.грн. готівки, стягнуто платіжними вимогами 1062,9 тис. грн.

Проводиться робота з погашення податкового боргу за рахунок реалізації майна підприємств-боржників. У податкову заставу описано майно боржників на суму 26 млн.грн.

Податкова служба області подала звернення до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок заставленого майна боржників на загальну суму 7,2 млн.грн. До господарського суду направлені позови про стягнення коштів та майна 257 платників на суму більше 8 млн.грн.

Щодо 560 підприємств прийнято відповідне рішення про стягнення боргу Державною виконавчою службою за рахунок активів на суму понад 37 млн.грн.

Тож висновок очевидний - несплачені вчасно податки можуть коштувати значно дорожче. Самостійна сплата податків та недопущення податкових боргів дозволять уникнути зайвих проблем і небажаних наслідків.

Останні новини Чернігівщини

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону 14:58

У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C.

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій 14:56

Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.

Хор Бортнянського — до Дня музики та Дня захисників і захисниць України 14:08

Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Крім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти реалізації розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.

Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46

У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

 «Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15

Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини