Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 10:20:29

Щоби розважати потрібен торговий патент

05.11.2014   12:45Агенцiя

ДПІ у м. Чернігові нагадує, що торговий патент - державне свідоцтво з обмеженим строком дії на провадження певного виду підприємницької діяльності та користування яким передбачає своєчасне внесення до бюджету відповідного збору.

Є наступні види підприємницької діяльності, які передбачають отримання торгового патенту:

-торговельна діяльність у пунктах продажу товарів;
-торгівля  валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти;
-діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей);
-діяльність із надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до законодавства  платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи-підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому законом порядку торгові патенти та провадять діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей). Слід зазначити, що під діяльністю у сфері розваг слід розуміти господарську діяльність юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що полягає у діяльності більярдів, кегельбанів, боулінгів, настільних ігор, дитячих відеоігор тощо.

Для здійснення діяльності  у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей) суб'єкту господарювання необхідно подати до територіального органу фіскальної служби за місцем сплати збору (за місцезнаходженням пункту продажу товарів) відповідну заявку, форма якої затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 р. №867.
Сплачувати збір за провадження діяльності у сфері розваг потрібно за місцезнаходженням пункту надання послуг у сфері розваг.

Відповідно до п.п. 267.3.6 п. 267.3 ст. 267 Податкового кодексу України ставка збору за здійснення діяльності у сфері розваг на квартал становить:
- для використання грального автомата (грального автомата "кран-машина", грального автомата, на якому проводяться дитячі ігри, іншого грального автомата, призначеного для проведення платних розважальних ігор) - розмір мінімальної заробітної плати;
- для використання гральних жолобів (доріжок) кегельбана, боулінга, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, - розмір мінімальної заробітної плати, збільшений у 2 рази, за кожний гральний жолоб (доріжку);
- для використання столів для більярда, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, крім столів для більярда, що використовуються для спортивних аматорських змагань, - розмір мінімальної заробітної плати за кожний стіл для більярда;
- для проведення інших оплатних розважальних ігор - розмір мінімальної заробітної плати за кожне окреме гральне місце.
Торговий патент на здійснення діяльності у сфері розваг придбавається для кожного окремого грального місця. Якщо окреме гральне місце має декілька незалежних гральних місць, торговий патент придбавається окремо для кожного з них. Строк дії торгового патенту на здійснення діяльності у сфері розваг становить 8 календарних кварталів.

До речі, з початку року від платників до місцевого бюджету надійшло майже 3,5 млн. грн. збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, в тому числі 89,9 тис. грн. збору за провадження діяльності у сфері розваг.

Інформаційно-комунікаційний сектор та
відділ місцевих податків і зборів, плати за землю
ДПІ у м. Чернігові
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини