Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 серпня, 03:15:27

Споживання газу на Чернігівщині за 9 місяців поточного року зменшилося на 13%

31.10.2014   14:08Агенцiя

За 9 місяців 2014 року в Чернігівської області було спожито 462,6 мільйонів куб. м природного газу, що на 69,2 мільйони кубометрів або на 13% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Так, побутові споживачі спожили менше газу на 31 мільйон куб. м, що становить 10,5%, бюджетна сфера - на 4,1 мільйон куб. м, це 21%, промисловість – на 12,7 мільйонів куб. м (17,2%), теплопостачальні підприємства – на 21,2 мільйони куб. м (15,1%).

Внаслідок загального падіння обсягів споживання ПАТ «Чернігівгаз» недоотримав 13% доходів, а це 19,3 мільйони гривень, закладених в тарифи на транспортування та постачання природного газу.
Складне фінансове становище компанії також посилюється зростанням вартості основних матеріалів та обладнання, яке необхідно закуповувати облгазу в процесі виробничої діяльності.

У зв`язку з різким подорожчання паливно-мастильних матеріалів видатки ПАТ «Чернігівгаз» за 9 місяців зросли в 3 рази, а саме на 3 мільйони гривень. На 677 тисяч гривень або у 8 разів збільшилися витрати на обслуговування газорозподільчих пунктів.

Через падіння курсу національної валюти та інфляційні процеси стрімко зростають ціни на матеріали та обладнання. Приміром, побутовий газовий лічильник подорожчав на 150 гривень і тепер коштує 600 гривень, металева труба зросла в ціні вдвічі – з 6 до 12-13 гривень за кілограм. Вартість 5 кг зварювального дроту зросла до 160 гривень, а в минулому році була 105 гривень, газозварювальне обладнання коштує 5,5 тисяч гривень, що на 3,5 тисячі дорожче ніж торік.

«Не зважаючи на зменшення обсягів спожитого газу, правила безпеки не звільняють ПАТ «Чернігівгаз» від виконання своїх обов`язків та сплати податків в державну казну. Ми не маємо права відхилятись від затверджених графіків проведення планово-технічного обслуговування, ремонту об`єктів та багато іншого. На нас покладена велика відповідальність за безпеку наших споживачів», - наголосила голова правління ПАТ «Чернігівгаз» Алла Ярова.

У зв`язку з недофінансуванням можуть виникнути проблеми з виконанням програм з модернізації газопроводів та утримання їх в належному стані. До того ж теперішня ситуація може спричинити затримку у виплаті заробітної плати або скорочення робочого графіку персоналу, що є вкрай неприпустимим в опалювальний період. Вирішити питання дозволить лише коригування тарифів у бік збільшення.

За останні роки обсяг споживання природного газу на Чернігівщині впав з майже 1 мільярду куб. м в 2011-му до 842 мільйонів в 2013 році. Прогнозоване споживання газу на кінець 2014 року – 794 мільйонів кубометрів.

Довідка: ПАТ «Чернігівгаз» - підприємство з газопостачання та газифікації. Основною сферою діяльності компанії є розподіл та постачання природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить близько 800 млн. куб. м. природного газу. Система газопостачання Чернігівщини складається з 10,7 тисяч км газопроводів.
Нашими споживачами є понад 346,7 тисяч сімей, більше 3 тисяч підприємств та установ Чернігівської області.
Найкрупнішими клієнтами ПАТ «Чернігівгаз» є Малтюроп Юкрейн, САН ІнБев Україна, Чернігівський молокозавод.
Компанія входить в десятку найбільших платників податків регіону. Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується близько 70 мільйонів гривень податків і зборів.

Прес-служба ПАТ "Чернігівгаз"

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою 20:06

Співробітники Чернігівського райуправління поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю викрили 34-річного мешканця Чернігова, який розповсюджував наркотики шляхом «закладок».

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення 19:59

Господарський суд Чернігівської області задовольнив позов прокуратури, заявлений в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу 19:48

Все більше клієнтів команди постачальників ТВІЙ ГАЗЗБУТ, до якої входить ТОВ «Чернігівгаз Збут», користується можливістю сплачувати за електричну енергію та її розподіл через постачальника.

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні 19:44

Нова пошта розпочинає проєкт реновації відділень по всій Україні, як поштових, так і вантажних, щоб надати можливість українському бізнесу працювати під час війни та підвищити комфорт для своїх клієнтів.

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців...

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців... 19:40

Ще 361 особу залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 653 -скеровано на професійне навчання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини