Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 серпня, 02:05:57

Банківське страхування згоріло?

31.10.2014   13:17Агенцiя

ЦІКАВО. Нинішня українська влада, і в першу чергу керівництво Нацбанку на чолі з Валерією Гонтарієвою, позбавили сенсу існування Фонду гарантування вкладів.

Нині він не може виконувати жодної з двох основних покладених на нього завдань - ні збереження стабільності банківської системи, ні санації банків, які потрапили в скрутну ситуацію.

В середині жовтня Верховна рада схвалила надання Фонду гарантування вкладів позики на 11 млрд гривень. Але ж тільки в червні цього року 4 млрд в пожежному порядку перерахував Нацбанк. Такого ніколи не було в попередні роки, коли Нацбанком управляли спершу Сергій Арбузов, а потім Ігор Соркін.

Причина зрозуміла: якщо за попередні три роки ліцензій позбулися 13 банків, то тільки з початку цього року - вже 23. І це не межа: НБУ буде і далі прибирати зайві банки з ринку, пообіцяла недавно Гонтарієва. В результаті у ФГВ просто немає грошей, щоб розплатитися з сотнями тисяч вкладників.
Однак зі збоями працюючий фонд не може виконувати головну функцію - вселяти вкладникам впевненість, що їхнім грошам нічого не загрожує. відновити його працездатність дуже дорого: будуть потрібні ще мільярди, які в підсумку доведеться надрукувати, а це і далі буде розганяти інфляцію і спонукати людей знімати гроші з банків.

Гірше того, Фонд не справляється і з другим завданням - відновленню працездатності проблемних банків. Ці повноваження він отримав за часів Арбузова, і доки Нацбанк акуратно виводив з ринку проблемні банки, все йшло добре. Але як тільки нова влада почала масові банкрутства, в Фонді просто стало не вистачати фахівців. «Похоронні команди» з ФГВ можуть хіба що підготувати банки до ліквідації, та й в ході неї вони продають цілком ліквідні активи за безцінь, кажуть експерти.

Підсумок нинішніх хаотичних дій Нацбанку - система страхування вкладів і управління проблемними банками в Україні залишилася лише на папері. Щоб запустити її знову, потрібні будуть не тільки десятки мільярдів гривень, буде потрібно кардинально переглянути політику роботи фінансових властей.

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою 20:06

Співробітники Чернігівського райуправління поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю викрили 34-річного мешканця Чернігова, який розповсюджував наркотики шляхом «закладок».

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення 19:59

Господарський суд Чернігівської області задовольнив позов прокуратури, заявлений в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу 19:48

Все більше клієнтів команди постачальників ТВІЙ ГАЗЗБУТ, до якої входить ТОВ «Чернігівгаз Збут», користується можливістю сплачувати за електричну енергію та її розподіл через постачальника.

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні 19:44

Нова пошта розпочинає проєкт реновації відділень по всій Україні, як поштових, так і вантажних, щоб надати можливість українському бізнесу працювати під час війни та підвищити комфорт для своїх клієнтів.

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців...

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців... 19:40

Ще 361 особу залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 653 -скеровано на професійне навчання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини