Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 13:16:16

Юрій Мірошниченко: будувати цементний завод в Новгород-Сіверському районі небезпечно, недоцільно і незаконно

25.01.2012   15:38Агенцiя

Останнім часом знову активізувалися розмови про можливу побудову цементного заводу на території Горбівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області із залученням китайських інвестицій. Про те, потрібен цементний завод на Новгород-Сіверщині чи доцільніше залишити цей регіон як унікальну природно – заповідну територію і чи є якийсь інший шлях виходу регіону з депресії з меншим навантаженням на довкілля, ми запитали у Представника Президента у Верховній Раді, народного депутата Юрія Мірошниченка.

Юрій Мірошниченко

Юрій Мірошниченко

Юрію Романовичу, на вашу думку, чи доцільно будувати цементний завод на Новгород-Сіверщині?

Я переконаний – на території Новгород-Сіверського району не можна будувати цементний завод. І на це є три причини.

По-перше, це небезпечно. Такі підприємства становлять серйозну загрозу для здоров’я громадян. І це підтверджує той факт, що всі країни Західної Європи (не зважаючи на численні запевнення, що, мовляв, заводи надсучасні й не дають шкідливих викидів), зі своєї території їх активно прибирають. Якби нас не переконували, що подібне виробництво є екологічно чистими, повірити в таке нереально. А якщо до цього ще додати культуру виробництва, відповідні технології, яких у нас навряд чи будуть дотримуватися, то забруднення загрожує стати ще масштабнішим.

Тобто завод не можна зводити, бо він перетвориться в джерело екологічної небезпеки?

Не тільки. Завод стане ще й серйозною перепоною для туристично-рекреаційного розвитку регіону. Адже Новгород-Сіверський район є фактично історичною і екологічною пам’яткою. Там багато красивих місць, де можуть відпочивати люди, і багато історичних об’єктів, особливо неподалік зони, де планується звести завод. Навряд чи іноземні та й наші туристи захочуть відпочивати в екологічно несприятливому регіоні, серед забрудненого довкілля.

І нарешті – таке будівництво є просто незаконним. Існуючі законодавчі обмеження щодо екологічних норм, пов’язаних із зведенням таких об’єктів, не дозволяють робити це в Новгород-Сіверському районі.

Прихильники будівництва заводу говорять, що це єдине місце, де жителі зможуть працевлаштуватися і заробляти гроші…

Це міф, який поширюється лобістами будівництва. За інформацією, якою я володію, на заводі передбачалося створення лише близько 500 нових робочих місць. Чи вирішить це проблему району з населенням понад 32 тисячі чоловік? Як на мене – ні.

Був ще був один міф. Мовляв, податки, які сплачуватиме завод, суттєво поповнять районний бюджет. Це також неправда. Як правило, такі підприємства сплачують податки до центрального бюджету, а не місцевого. Мало того, ще не факт, що завод зареєструють на місці, це можуть зробити де-небудь в Києві. І тоді навіть місцеві податки і збори будуть надходити не в Новгород-Сіверський бюджет, а в столичний.

Якщо не на заводі, то яким чином працевлаштувати людей?

Як я вже сказав, ті кілька сотень робочих місць, які пропонує завод, не допоможуть позбутися безробіття в регіоні. Питання працевлаштування, на мою думку, має бути вирішене комплексно за рахунок розвитку зеленого та історичного туризму. Приїжджатимуть люди, будуть проводитися екскурсії, запрацює сфера обслуговування. Саме там будуть задіяні в десятки, в сотні разів більше громадян, ніж на одному підприємстві.

Чому особисто ви переймаєтеся цією проблемою?

До мене, як до народного депутата, звернулися представники територіальної громади Новгород-Сіверського району. Громадяни дуже стурбовані з приводу будівництва у них цементного заводу. І я, як людина, що виросла на Новгород-Сіверщені і вважає її своєю малою батьківщиною, докладу всіх зусиль, щоб такі проекти не мали місця в нашому районі.

http://h.ua/story/347321/

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.

Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37

30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.

Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54

1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».

Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33

Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.

У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02

На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.