Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 вересня, 18:03:45

Чернігів: як і чому змінилися тарифи на водопостачання та водовідведення?

09.10.2014   07:15Агенцiя

Підвищення тарифів на комунальні послуги стало топовою проблемою для усіх. Експерти стверджують, що підвищення тарифів не гарантує покращення послуг для споживачів. То логічно постає питання – куди йдуть гроші?

У Чернігові вартість послуг з водопостачання та водовідведення для населення зросла на 74,4%. Існує два основні фактори, які можуть пояснити збільшення вартості тарифу. Перший фактор – це скасування "перехресного субсидіювання".

При однаковій собівартості (затратах на виробництво), вартість води (послуг з водопостачання та водовідведення) для промислових підприємств та бюджетних установ була значно вищою, ніж для населення, а відтак, ці категорії споживачів фактично компенсували частину витрат на водопостачання населення. Відтепер, вартість води для підприємств та бюджетних установ зменшилась на 30%, а населення сплачуватиме за послуги повну вартість.

Другий фактор – це підвищення курсу іноземної валюти. Відповідно, сума витрат КП "Чернігівводоканал", яка пов’язана з курсом долара, зросла. Та, не дивлячись на підвищення, тарифи повністю не покривають витрати підприємства. Ще однією проблемою є скорочення обсягів споживання води. Обсяги зменшуються, а витрати на обслуговування обладнання водопровідних та каналізаційних мереж збільшуються. А це, в свою чергу, також впливає на розмір тарифів.

КП "Чернігівводоканал" отримало кредитні кошти від Світового банку. Це дозволило підприємству зробити ремонт та оновити систему, в результаті чого скоротити енергоспоживання при подачі води населенню. За словами керівника підприємства Олександра Шкіня, за останні п’ять років споживання електроенергії скоротилося вдвічі.

Не зважаючи на усе вищеназване, головою Чернігівської облдержадміністрації було прийнято рішення про створення комісії для вивчення питань встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, яка буде вивчати розрахункові матеріали тарифів та аналітичні довідки з описом статей витрат.


За коментарями звертайтесь:
Місцевий координатор житлво-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА у місті Чернігів
Наталя Висіканець
+380 (93) 765 69 31
 

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.