Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 12 лютого, 10:49:22

На Чернігівщині проживають майже 127 тисяч потенційних родин-боржників

08.10.2014   08:12Агенцiя

Принаймні, за даними газопостачальників.

Підставою для невтішних висновків стало набрання чинності постанови Кабінету міністрів України «Про встановлення державних соціальних гарантій у сфері житлово-комунального обслуговування». Тож, хто, скільки і за який обсяг буде платити вже з першого жовтня, розбирались наші кореспонденти.

73,5 тисячі мешканців багатоквартирних будинків обласного центру та Чернігівського району, чотири тисячі мешканців Ніжинського, а також майже стільки ж Прилуцького району вже з жовтня зможуть зекономити на оплаті за газ до 40% його вартості. Звідки ж взялося здешевлення за умови, що у травні тариф виріс?

Все просто: постанова Кабміну «Про встановлення державних соціальних гарантій…» значно скорочує норми витрат. Так, до прикладу, норма споживання газу на одну людину для квартири з централізованим гарячим водопостачанням і лише газовою плитою — шість кубічних метрів газу. На те ж помешкання з одним прописаним, але без централізованого гарячого водопостачання за нормативом виділяється дев’ять кубометрів, а за наявності у квартирі газової плити та водонагрівача норма на особу становитиме 18 кубів.

Головна ж проблема в тому, що пільговий компенсатор розраховується, виходячи з норм споживання. Таким чином, найбільше, за прогнозами газопостачальників, постраждають ті громадяни, які користуються пільгами та субсидіями, навіть за умови, що мають лічильник. Адже компенсацію будуть розраховувати, виходячи з того, що на обігрів одного квадратного метра помешкання потрібно сім кубометрів газу на місяць, торік ця норма становила 11 кубометрів, а це значить, що й відшкодування за пільгою буде меншим, відсотків на сорок.

Серед причин зменшення норм споживання газу Кабмін називає економію бюджетних коштів та скорочення об’єму використання блакитного палива у побуті, щоправда, газовики зазначають, що економії в такому разі чекати не варто.

Жодним чином не стосуватимуться ці зміни тих, хто встановив лічильник та не має пільг чи субсидій.

Чи виправдаються сподівання Уряду на значну економію газу завдяки зниженню норм споживання та чи справдяться побоювання газопостачальників щодо збільшення кількості боржників серед соціально вразливих категорій громадян, буде зрозуміло лише в грудні, коли мешканці області отримають перші зимові платіжки.


http://chodtrk.com.ua/?p=17741

Останні новини Чернігівщини

Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49

Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.

Допомога найбільш вразливим: чернігівці почали отримувати «пакунки тепла»

Допомога найбільш вразливим: чернігівці почали отримувати «пакунки тепла» 08:47

До обласного центру надійшла перша тисяча «пакунків тепла» для найвразливіших категорій населення. Їх вже почали видавати у Чернігівському міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Разом переможемо: Чернігівщина долучається до національного проєкту «Пліч-о-пліч всеукраїнські студентські ліги» 08:36

Цього року в Україні стартує національний спортивний проєкт «Пліч-о-пліч всеукраїнські студентські ліги». Серед представлених видів спорту – баскетбол, волейбол, черліденг та футзал.

12 лютого: цей день в Україні і світі

12 лютого: цей день в Україні і світі 08:28

12 лютого відзначають Міжнародний день науки і гуманізму, Міжнародний день запобігання насильницькому екстремізму, який сприяє тероризму, День сексуального і репродуктивного здоров’я, Міжнародний день проти використання дітей-солдатів, Міжнародний день шлюбних агентств.

 На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організатора та двох його спільників, які вчиняли підпали ресторанів в Чернігові

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організатора та двох його спільників, які вчиняли підпали ресторанів в Чернігові 19:57

Поліцейські Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо організатора та двох його спільників, які скоїли підпали ресторанів в Чернігові.