Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 13:41:45

Сергій Журман: Ми повинні прикласти максимум зусиль, щоб вистояти та пережити зиму

01.10.2014   07:30

На цьому в.о. голови обласної державної адміністрації наголосив сьогодні, 30 вересня під час наради з головами райдержадміністрації, міськими головами та керівниками підприємств паливно-енергетичного комплексу.

Мова йшла про готовність до опалювального сезону, який за календарем має розпочатися за два тижні.

В ході наради детально обговорено основні тенденції розподілу і використання енергетичних ресурсів, питання альтернативних джерел отримання енергії, а також виконання заходів з енергозбереження в умовах обмеження постачання російського газу.

Присутній на засіданні радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергій Меженний закликав присутніх, зважаючи на ситуацію в країні, з розумінням поставитися до вжиття вимушених заходів, а саме – обмеження споживання підприємствами електроенергії, особливо в часи вечірнього максимуму. Він підкреслив: ситуацію може виправити лише припинення військових дій на сході та відновлення роботи шахт – основних постачальників вугілля.

Як відзначив директор Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації Петро Головач, усім без винятку постачальникам енергоносіїв та споживачам доведено граничні обсяги постачання і споживання природного газу, електричної енергії.

Розроблено та реалізовуються заходи щодо зменшення споживання природного газу теплопостачальними підприємствами та бюджетними установами до рівня минулого року на 30%.

Взагалі ж підготовка житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів бюджетної сфери проходить відповідно до затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації комплексного плану.

Практично готові котельні, теплові мережі, житлові будинки, об’єкти соціальної сфери. проблемним у бюджетній сфері залишається питання забезпечення твердими видами палива – вугіллям, торфопродукцією, дровами. За словами Петра Головача, це питання повинно перебувати на постійному особистому контролі керівників районів, адже у всіх зараз є можливість поповнити запаси не чекаючи холодів.

Під час виконання підготовчих робіт значна увага приділяється виконанню завдань Антикризового енергетичного штабу та постанови Кабінету Міністрів України щодо забезпечення населення, підприємств, установ та організацій природним газом до кінця опалювального періоду 2014/15 року.

Незважаючи на обмеженість фінансових ресурсів, сьогодні проводяться роботи з реконструкції котелень на 88 об’єктах бюджетної сфери області.
Це надскладне завдання, бо це більше, ніж за чотири останніх роки, взятих разом.

На даний час вже проведено роботу на 12 об’єктах бюджетної сфери. Облдержадміністрацією вжито заходи щодо залучення інвесторів, які зараз проводять підготовчі роботи по переведенню котелень на альтернативні види палива на 21 об’єкті.

Петро Головач закликав голів райдержадміністрацій надавати всебічну підтримку інвесторам та сприяти їхній діяльності на території району.
Продовжуються роботи по реконструкції котелень за рахунок коштів місцевих бюджетів на 38 об’єктах.

Крім того, за рахунок субвенції з державного бюджету заплановано будівництво та реконструкція 15 котелень у 10 районах та 2 котелень у м. Прилуки.

В.о. голови облдержадміністрації озвучив проблемні питання, на які потрібно звернути особливу увагу.
Це стосується, у першу чергу, теплопостачальних підприємств, які мають заборгованість за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України».
Також на місцях необхідно забезпечити 100-відсоткові розрахунки за спожиту теплову та електричну енергію. Наразі у деяких районах ситуація з даного питання дуже критична.

– Ця зима буде чи не найскладнішою за всі роки незалежності України. Ще раз звертаю вашу увагу на те, що в умовах обмеження постачання енергоносіїв, наявних фінансових ресурсів нам необхідно на належному рівні забезпечити проходження опалювального сезону 2014-2015 років.
Особлива увага повинна бути акцентована на використанні місцевих ресурсів та власного потенціалу, - підкреслив Сергій Журман.
Для цього на місцях необхідно взяти під особистий контроль споживання природного газу у межах доведених лімітів та використання резервних видів палива та посилити роботу щодо підвищення рівня розрахунків за спожиті енергоносії.

Сергій Журман також звернув увагу кенрівників районів на низький рівень інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення про соціальний захист в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги.
Підприємства житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до 15 жовтня мають забезпечити погашення всієї заборгованості за спожиті енергоносії; завершення ремонтних та підготовчих робіт; а також продовжити системну роботу зі споживачами всіх категорій щодо проведення своєчасних та в повному обсязі розрахунків за використані енергоносії.

– Сьогодні ми повинні прикласти максимум зусиль на те, щоб вистояти та пережити зиму, а також зменшити залежність від російського газу, - наголосив в.о. голови облдержадміністрації.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення 13:37

День пам’яті та примирення та День перемоги нагадують всьому світу про страшну катастрофу і є застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

Відверта розмова про патріотизм і псевдопатріотизм

Відверта розмова про патріотизм і псевдопатріотизм 13:21

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області проведено онлайн-круглий стіл на тему «За що воюють українці, або анатомія патріотизму».

Ніжин: за кошти міського бюджету придбали новий сучасний ультразвуковий апарат

Ніжин: за кошти міського бюджету придбали новий сучасний ультразвуковий апарат 13:08

7 травня міський голова Олександр Кодола з робочим візитом відвідали пологовий будинок.

Владислав Атрошенко зустрівся з ветеранами з нагоди 76-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Владислав Атрошенко зустрівся з ветеранами з нагоди 76-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 12:55

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у міській раді зустрівся з ветеранським активом міста.

У Ніжинському районі готуються прийняти резервістів на навчання

У Ніжинському районі готуються прийняти резервістів на навчання 10:56

Днями заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк та керівник апарату ОДА Станіслав Робота провели нараду щодо організації та проведення навчальних зборів територіальної оборони Ніжинського району.