Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 травня, 01:26:09

В Чернігові обговорили проблеми держзакупівель

26.09.2014   15:01Агенцiя

Сьогодні, 26 вересня, в готелі «Придеснянський» відбувся кругли стіл на тему «Висвітлення результатів проекту «Створення умов для боротьби з корупцією в сфері державних закупівель».

Експерти та журналісти поговорили про те, чому новий Закон про закупівлі не працює, чому зриваються тендери, які способи «обійти» Закон продовжують використовувати та як реагує прокуратура та Антимонопольний комітет на заяви громадських активістів щодо можливих порушень під час закупівель.
Нагадуємо, що з квітня 2014 року Чернігівська обласна громадська організація Центр політичних студій та аналітики реалізовувала в області проект «Створення умов для боротьби з корупцією в сфері державних закупівель».

Протягом шести місяців громадські аудитори  проводили комплексний моніторинг державних закупівель регіональних органів влади. Об’єктами дослідження стали тендери в освітній, медичній, будівельній сферах Чернігівської області. Крім моніторингу були проведені спеціальні фокус-групи. Таким чином, після завершення проекту аудитори отримали повну інформацію про державні закупівлі в області.

Частим випадком виявилася наявність відмін тендерів. До того ж єдиним учасником відмінених тендерів часто буває учасник майбутньої переговорної процедури закупівель, з яким і укладається договір.

В документації конкурсних торгів нерідко зустрічаються і дискримінаційні вимоги до учасників торгів. Так, крім визначення у вимогах кількості укладених договорів визначаються і роки або період їх укладання (наприклад, два договори, укладені протягом трьох останніх років, або договори за 2013 рік). Під час громадського моніторингу держзакупівель в ДКТ одного з замовників була виявлена вимога наявності досвіду укладання аналогічних договорів з установами саме державної форми власності. І це при тому, що документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників (ст.22 Закону України «Про здійснення державних закупівель»).
Чернігівською обласною громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики» було направлено заяви до прокуратури із зазначенням порушень при проведенні держзакупівель та проханням перевірити наведені в заявах факти.

Результатом стало направлення прокуратурою цих заяв за належністю до Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. Відповіді Антимонопольного комітету були однотипними та зводилися до того, що у територіального відділення АКУ відсутні законні підстави здійснювати юридичну оцінку дій замовників торгів.

Тобто, громадськість отримала можливість моніторити держзакупівлі, інформація стала відкритою після прийняття нового Закону, але впливати на процес громадські активісти, як і раніше, не можуть.

В результаті проведення моніторингу та фокус-груп у Чернігівській, Хмельницькій, Дніпропетровській, Херсонській областях експертами «Центру політичних студій та аналітики» були напрацьовані рекомендації, серед яких:
•    Повернення обов’язкового навчання членів комітетів з конкурсних торгів.
•    Активне інформування замовників та учасників торгів.
•    Запровадження пілотних проектів щодо “електронізації” державних закупівель.
•    Ліквідація прогалин у нормативному регулюванні процедур держзакупівель.

Останні новини Чернігівщини

Як ефективно впоратися з багатозадачністю: допоможе чек-лист

Як ефективно впоратися з багатозадачністю: допоможе чек-лист 10:48

Щодня ми виконуємо багато завдань, які потребують від нас концентрації уваги. Через завантаженість можна легко забути про важливий момент або взагалі про саму справу, в результаті чого можуть виникнути проблеми.

Смачні рецепти вихідного дня: 12 смачних заправок для овочевих салатів 10:34

Ось і настане скоро літо - той чарівний час, коли велика кількість овочів дозволяє нам вести здоровий спосіб життя і харчуються не калорійною їжею. Як ви розумієте, мова зараз йде про салати.

Як зберігати свіжу зелень. ТОП-5 порад

Як зберігати свіжу зелень. ТОП-5 порад 10:29

Петрушка, базилік, кріп, кінза, рукола не лише додають стравам особливого смаку, а й вельми корисні. Для довготривалого зберігання зелені застосовують замороження та сушіння.

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 травня

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 травня 10:18

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 17 по 23 травня 2021 року.