Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 03:47:27

Чернігівщина експортує товари в 28 країн ЄС

25.09.2014   13:46

Останнім часом, як повідомляє Головне управління статистики в області, значно покращилась зовнішньоекономічна діяльність Чернігівщини.

Підтвердженням цього є зростання обсягів експорту за сім місяців поточного року. У порівнянні з відповідним періодом минулого року експорт збільшився майже на 27%, що становить близько 383 мільйони доларів США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало понад 56 мільйонів доларів США.

Серед експортних товарів провідне місце займають зернові культури —більш як 95 мільйонів доларів США, деревина та вироби з неї — близько 27 мільйонів доларів США. Також добре продаються папір та картон, молоко та молочні продукти, мінеральні продукти, взуття.

Партнерами підприємств та організацій області стали 106 країн світу, з них — 28 країн ЄС. Експерти підкреслюють збільшення майже вдвічі експорту товарів до країн Європейського Союзу. Зокрема, зріс обсяг поставок мінеральних продуктів, зернових культур, взуття, електричних машин. Найбільше Чернігівщина продає Литві, Іспанії, Італії, Румунії, Бельгії, Німеччині, Нідерландам, Польщі та Великій Британії.

Серед інших країн — Російська Федерація, Білорусь, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Туреччина, Молдова та Китай.

Водночас, фахівці зазначають про збільшення імпорту з країн ЄС. Вартість ввезених товарів перевищила 5 мільйонів доларів. Це відбулося за рахунок купівлі готових харчових продуктів, текстильних матеріалів та текстильних виробів, продукції хімічної та пов’язаних із нею галузей промисловості, котлів, машин.

Найвагоміші імпортні поставки товарів до нашої області, серед країн-членів ЄС, здійснюють з Німеччини, Італії, Великої Британії, Польщі та Нідерландів.

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19 20:17

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 27 жовтня в області зафіксовано 321 новий випадок COVID-19. Зокрема 198 — у Чернігівському районі (в тому числі 129 — у Чернігові), 95 — у Ніжинському, 16 — у Корюківському, 12 — у Прилуцькому. 126 захворілих госпіталізовані

  Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами

Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами 20:13

Нині триває осіннє прибирання полів, городів та присадибних ділянок. Часто ці роботи завершуються спалюванням сухої рослинності та пожнивних решток. Це, у свою чергу, може спричинити масштабні пожежі, скорочення біологічного різноманіття, а найстрашніше – людські жертви.

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина»

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина» 19:20

Засідання відповідної конкурсної комісії провів сьогодні, 27 жовтня, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Іванов.

 Червона зона: як працюватимуть садки та школи

Червона зона: як працюватимуть садки та школи 19:09

З 30 жовтня лише 55 із 426 шкіл Чернігівщини зможуть працювати очно. 100% працівників цих закладів мають «зелений» COVID-сертифікат та повне право працювати у «червоній» зоні, куди з цієї суботи переходить і наша область.

 60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН

60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН 19:02

З визначною датою привітали колектив установи Дмитро Іванов, заступник голови ОДА, Дмитро Блауш, заступник голови обласної ради, Юрій Лупенко, віцепрезидент Національної академії аграрних наук України та народний депутат України Валерій Зуб.