Стан Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України
В Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України в Чернігівській області станом на 1 січня 2012 р. налічувалося 20124 суб’єкта господарської діяльності, що на 0,4% більше, ніж на відповідну дату 2011 року. Протягом 2011 р. було створено 1015 суб’єктів, ліквідовано – 608 (у 2010р. – 763 та 455 відповідно).

За ознакою особи в області налічується 19057 підприємств – юридичних осіб та 1067 – без права юридичної особи (філій, представництв, інших відокремлених підрозділів).
Найпоширенішими організаційно-правовими формами господарювання залишаються товариства з обмеженою відповідальністю та приватні підприємства, відповідно, 22,6% та 19,1% від загальної кількості суб’єктів ЄДРПОУ.
За видами економічної діяльності 22,2% всіх підприємств зареєстровано в торгівлі, ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, 19,4% – у наданні комунальних, індивідуальних послуг, діяльності у сфері культури та спорту.
Державним управлінням займається 9,7% підприємств, операціями з нерухомим майном, орендою, інжинірингом та наданням послуг підприємцям – 9,6%, сільським господарством, мисливством та лісовим господарством – 9,4%, промисловістю – 9,1%, освітою – 6,7%, будівництвом – 5%.
За 2011р. найбільше зросла кількість підприємств в операціях із нерухомим майном, оренді, інжинірингу та наданні послуг підприємцям (на 172 суб’єкта), у наданні комунальних, індивідуальних послуг, діяльності у сфері культури та спорту (на 122), промисловості (на 38), освіті (на 35), сільському господарстві (на 18), зменшилась – у будівництві (на 33), торгівлі, ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку (на 31), фінансовій діяльності (на 30).
У територіальному розподілі найбільша кількість суб’єктів розташована в містах Чернігів (8530), Ніжин (1093), Прилуки (1076) та Чернігівському районі (890), а найменша – у Срібнянському (188), Талалаївському (235), Варвинському (267) та Куликівському (292) районах.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.