Стан ринку праці Чернігівщини у 2011 році
За підсумками 2011 року в центрах зайнятості області перебувало на обліку та отримувало комплекс соціальних послуг 53,7 тис. осіб, що на 2,3% більше відповідного показника 2010 року. Серед зареєстрованих незайнятих громадян кожен другий (54,3%) раніше займав місце робітника, четвертий (28,2%) – службовця; 46,2% становить молодь у віці до 35 років, 48,6% – жінки.

У банку даних обласної служби зайнятості налічувалося 27,5 тис. вакансій (на рівні 2010 року) від 5,9 тис. роботодавців. На 1 січня 2012 року актуальними були 1,2 тис. вакансій, на кожну з яких претендувало 13 незайнятих осіб (на початок 2011 року – 21 особа).
За сприяння служби зайнятості за 2011 рік отримали роботу 19,7 тис. незайнятих громадян (на 7,2% більше, ніж у 2010 році), з них 1,7 тис. осіб працевлаштовані на дотаційні робочі місця і 820 осіб – шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
Пріоритетною та необхідною соціальною послугою безробітним у сучасних умовах є професійна підготовка, перепідготовка або підвищення кваліфікації, котрій передує кваліфікована профорієнтаційна робота, якою охоплено 97,6% громадян, що перебували на обліку. Це різноманітні профорієнтаційні, профінформаційні, профконсультаційні послуги, семінари з техніки пошуку роботи, з питань підприємницької діяльності, щодо запобігання нелегальній трудовій міграції, ярмарки професій, дні відкритих дверей, виїзні акції центрів зайнятості із застосуванням мобільних центрів профорієнтації. В результаті такої роботи до професійного навчання було залучено 5,1 тис. осіб – на 17,1% більше минулорічного показника.
Одним із шляхів подолання існуючого дисбалансу на ринку праці є підготовка підростаючого покоління до вибору майбутньої трудової діяльності. Для цього розроблені програмно-апаратні комплекси „Профорієнтаційний термінал”, призначення яких – допомогти старшокласникам обрати конкурентоспроможну на ринку праці професію. Упродовж 2011 року їх встановлено у 288 загальноосвітніх навчальних закладах області. І ця робота продовжується. У 2012 році планується забезпечити терміналами ще 76 закладів освіти.
Крім того, вже другий рік поспіль державною службою зайнятості реалізується проект по безкоштовному забезпеченню учнів 7-11 класів профорієнтаційними щоденниками школяра.
Суттєвим фактором підтримки безробітних у період пошуку постійного місця роботи є забезпечення їхньої тимчасової зайнятості через оплачувані громадські роботи, до участі в яких у 2011 році залучено 10,3 тис. осіб (на 24,7% більше, ніж за 2010 рік).
У тісній співпраці служби зайнятості з Товариством Червоного Хреста та Територіальними центрами проводились роботи з надання послуг особам похилого віку, ветеранам війни та праці, інвалідам, хворим безпосередньо вдома, в установах охорони здоров’я та соціальної сфери. Крім цього, безробітні були залучені до робіт у сільському, лісовому господарствах, на будівництві тощо.
Загалом протягом 2011 року до активних програм сприяння зайнятості залучено 35,2 тис. незайнятих осіб (на 15,2% більше, ніж у 2010 році) або 65,5% громадян на обліку.
Станом на 1 січня 2012 року у центрах зайнятості області на обліку перебувало 15,3 тис. безробітних громадян – на 17,3% менше, ніж на цю дату рік тому.
Чернігівський обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.