Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 18 вересня, 11:27:38

Інтереси громади Козелеччини чи київських олігархів?

29.07.2014   13:53Агенцiя

ТОЧКА ЗОРУ. Останнім часом у місцевих ЗМІ досить активно йдеться про будівництво качиного комплексу в Козелецькому районі.

Переважна більшість жителів очікують від нового підприємства кардинальних змін для району та області: створення нових робочих місць, соціальних гарантій, розвитку інфраструктури навколишніх сіл.

Водночас хтось намагається активно переконати людей у тому, що будівництво сучасного підприємства європейського рівня на території козелецької громади – велике зло.

Чому хтось? Бо навіть ініціатор протестів проти зведення качиного комплексу Микола Чміль змінив свою думку, заявивши: «Підтримуючи важливість будівництва даного об’єкта на території району, адже це дозволить створити робочі місця та надходження до бюджетів, вважаю, що при введенні його в експлуатацію повинні бути дотримані всі вимоги природоохоронного законодавства» ("Новини Придесення" від 19.07.2014, №30).

З такими словами важко не погодитися. Проте, незважаючи на позицію публічного активіста, у ЗМІ продовжується негативна інформаційна кампанія і розвивається вона за класичними технологіями чорного піару. Зрозуміло, що інформаційну війну ведуть явно не корінні жителі навколишніх сіл Беремецьке, Булахів, Євминка, Крехаїв. Бо людям, які працюють на землі від світанку до заходу сонця, не до вивчення законів public relations. До того ж для такої масштабної інформаційної кампанії необхідно мати і вкласти чималі кошти. А, найголовніше, щоб займатись цим у вільний від роботи час – необхідно, щонайменше, мати перед собою дуже серйозну мету.

 Те, що інформаційна кампанія не випадкова і добре кимось продумана, сумнівів не викликає. Приклади? Будь-ласка! Замовники протестної піар-акції створили інтернет-сайт, який сьогодні активно підтримується і поповнюється свіженькими опусами. Вони організували акції протесту, подумали навіть про красиву картинку для телебачення та газет: виготовили брендований намет, прикрасивши його птахою та оригінальним українським орнаментом.

Спробуйте дізнатись вартість створення сайту. Ви зрозумієте, що це недешеве задоволення, бо потрібно забезпечити і технічну сторону ресурсу, і творчу. Використання в акціях брендованого намету свідчить про те, що до акції серйозно готувалися і вони (акції) не виникли стихійно. З власного досвіду можу сказати, що у справжніх громадських акціях використовуються найспростіші підручні матеріали – папір, фломастери і навіть губна помада (колись була свідком: жінки готувались до акції протесту й на колінах писали помадою плакати з вимогами).

Вся ця красива піар-картинка наштовхує на підозри: може, заковика в новітніх Остапах Бендерах, які добре обізнані з сучасними тисяча і одним способом вимагання грошей у тих, хто публічно засвітився у масштабних промислових проектах. Такі махінатори не гребують маніпуляціями і використанням відомих в регіоні публічних активістів, натискаючи на їхні найпотаємніші душевні пориви, щоб досягти своєї мети і отримати «енну» суму коштів в обмін на припинення публічного шантажу.

З іншого боку, заборона будівництва вигідна місцевим землевласникам – таким собі удільним князькам, які щиро побоюються, що вартість приватизованої ними свого часу землі різко знизиться. Варто зазначити, що землі в районі будівництва непридатні для ведення ефективного сільського господарства і їхня вартість лише збільшиться з розбудовою промислової та соціальної інфраструктури.

І на завершення. Прості люди повинні знати: якнайшвидше введення в експлуатацію комплексу дозволить забезпечити їх роботою, збудувати дороги, збільшити надходження податків в місцевий бюджет, який піде на їхні соціальні потреби. Тобто можна буде впевнено говорити про активний соціально-економічний розвиток району і області.

Але при цьому місцеві жителі повинні бути зацікавленні у тому, щоб створити справжній жорсткий, а не «липовий» громадський контроль за дотримання усіх вимог українського законодавства під час будівництва качиного комплексу із залученням активних, публічних людей – таких, як Микола Чміль.

Що переможе? Економічний прогрес, перспективне майбутнє громади району, області чи чорна піар-кампанія купки махінаторів, землевласників, стурбованих лише власною наживою. Сьогодні це залежить від позиції громади. Не помиліться!

 

"Новини Придесення" від 19.07.2014, №30

"Новини Придесення" від 19.07.2014, №30

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відкриють маловідомі пам’ятки

У Чернігові відкриють маловідомі пам’ятки 10:20

Чернігів мав Магдебурзьке право, отже, за всіма ознаками його треба відносити до списку європейських міст.

У Новгород-Сіверському відзначили День міста і вшанували захисників краю в роки Другої світової війни

У Новгород-Сіверському відзначили День міста і вшанували захисників краю в роки Другої світової війни 10:15

16 вересня перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш взяла участь у заходах з нагоди 78-ї річниці визволення Новгород-Сіверського від нацистських загарбників та святкування Дня міста.

На профорієнтаційну екскурсію до поліції Чернігівщини завітали старшокласники

На профорієнтаційну екскурсію до поліції Чернігівщини завітали старшокласники 10:00

У рамках проєкту «Моя майбутня професія — поліцейський» у ГУНП та Тренінговому центрі поліції Чернігівської області побували десятикласники чернігівської школи №33.

СБУ провела масштабні навчання з нейтралізації ворожих диверсійних груп поблизу північного кордону з РФ

СБУ провела масштабні навчання з нейтралізації ворожих диверсійних груп поблизу північного кордону з РФ 09:50

СБУ провела масштабні тактико-спеціальні навчання у Чернігівській та Сумській областях. У заходах було задіяно понад 1,5 тис. осіб і більше 100 одиниць техніки, в тому числі безпілотні літальні апарати.

Рибпатруль Чернігівщини за тиждень викрив 19 порушень правил рибальства

Рибпатруль Чернігівщини за тиждень викрив 19 порушень правил рибальства 09:30

З 9 по 16 вересня 2021 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 19 порушень Правил рибальства.