Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:52:22

Підвищення комунальних тарифів – черговий тягар для населення

14.07.2014   13:57Агенцiя

Уряд ще у березні своїм рішенням дозволив збільшувати ціни на житлово-комунальні послуги. Вже з травня зросла ціна на газ для потреб населення. У червні — на електрику. А з 1 липня — тарифи на опалення та гарячу воду піднялись у середньому на 40% по всій країні.

Все це чиновники називають просто: «приведення тарифів для населення до економічно обґрунтованого рівня». Але схоже, що таке «приведення» перетворюється на важкий тягар, що лягає на плечі простих українців.

— Підняття плати за енергоносії та тарифи ЖКГ виглядає як одностороннє прийняття владою вимог міжнародних організацій, наприклад, МФВ. Зрозуміло, що йдеться не про реформи, а про підвищення ціни. Тепер стаття витрат сімейних бюджетів українців на оплату послуг тепло-, водо- та електропостачання збільшиться у рази, — розповідає Анатолій Мельник, партійний організатор Партії розвитку України у Чернігівській області. — Так, по Чернігову за тепло тепер сплачуватимуть у середньому на 40% більше. У Прилуках та Ніжині — на 30-35%.

Експерти вказують, що крім вимог МВФ, на вартість тарифів ЖКГ вплинули проблеми з російським газом. Адже саме газ є найбільш важливим енергоносієм в Україні. Його доля на ринку енергоресурсів становить більше 36%.

Споживання газу скорочується вже кілька років підряд. У 2013 році Україна використала 50,4 мільярдів кубічних метрів газу. Майже половина цієї кількості видобута всередині країни. Решта — імпорт, майже все з Російської Федерації.

Підраховано, що житловий сектор у 2013 році спожив 27 мільярдів кубів газу. Це навіть більше, ніж промисловість. Тому мова про десятки мільярдів гривень.

Міжнародні аналітичні центри прогнозують падіння економіки через значне зростання ціни на газ та підвищення тарифів. А ще — зниження загального рівня добробуту населення.

На чергових зборах ініціативної групи щодо створення осередку Партії розвитку України в області говорили про непосильний тягар послуг ЖКГ для жителів області.


— Так, є рішення Уряду щодо компенсації вартості послуг ЖКГ та газу для населення. Також працює система субсидій. Однак тепер ці соціальні допомоги потребуватимуть мільярдних бюджетних коштів. Раніше ці кошти йшли на відшкодування різниці у тарифах «Нафтогазу» та місцевим енергокомпаніям. І тут постійно були шалені борги. Навряд чи бюджет зможе компенсувати населенню те, що роками не повертав приватним енергокомпаніям.

— Складається враження, що анонсовані реформи для населення асоціюватимуться з підвищенням цін. На проїзд у автотранспорті. На продукти харчування. Тепер – і на послуги ЖКГ. Позиція Партії розвитку України однозначна – ми виступаємо категорично проти того, аби державні проблеми та зобов’язання влади перед іноземними партнерами вирішувались за рахунок простих українців,
— вважає Анатолій Мельник.

Іван Литвин

PR

Останні новини Чернігівщини

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.