Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 липня, 18:12:29

Питання приєднання до інженерних мереж природних монополій потребує подальшого державного врегулювання

23.04.2014   12:36

Питання захисту прав споживачів у сфері електроенергетики і газовому комплексі та приєднання до електромереж на сьогодні є дуже актуальними і життєво важливими. Його врегулювання потребує чимало зусиль як з боку держави, так і контролюючих органів, підприємців та громадськості. Про це зазначив завідувач сектору НКРЕ у Чернігівській області Олександр Тимошенко 22 квітня під час традиційного брифінгу для представників засобів масової інформації області.

За його словами, захистом прав споживачів на ринку, що перебуває у стані природної монополії у сферах енергетики, теплопостачання та нафтогазовому комплексі опікується Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). Значна кількість скарг, що надходять від населення до сектору по газопостачанню, стосується врегулювання конфліктів Чернігівгаз, пов’язаних з пошкодженням споживачами пломб, самовільного відновлення газопостачання, встановлення приладів обліку, оплатою заборгованості, відключення від газової мережі тощо. Скарги по електропостачанню переважно торкаються підключення або відключення споживачів та порядку взаємодії з обленерго при новому підключенні. 

Проте особливо гострим на сьогодні залишається питання приєднання до електро та газомереж, адже донедавна це питання не регулювалося державою.

Енергопостачальник створював безліч перепон на шляху офіційного приєднання. Це і затягування термінів, висунення додаткових, нічим не передбачених умов, нічим не обґрунтоване невиконання своїх обов'язків.

З червня минулого року з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій», який набрав чинності з 1 січня 2014 р. ситуація дещо покращилась.

Як результат, маємо 650 стандартних приєднань здійснених в області у 2013 році. Ставка плати до приєднання до електромереж зменшилися на 5% і в середньому по області становить близько 900 грн., а за газове - 6880 грн. Також постановою НКРЕ від 20 березня поточного року передбачається поступове зниження плати за приєднання до електромереж на 20%.

Водночас НКРЕ не може самостійно врегулювати це питання, адже, за словами Олександра Тимошенка, експертизу технічних вимог готує Держенергонагляд, будівельно-кошторисну документацію – обленерго, він, доречі, і встановлює терміни підключення.

На сьогодні вже розроблено проект постанови про затвердження правил та розрахунків плати за приєднання до електромереж. Свої пропозиції до вищезгаданих постанов можуть вносити підприємці, контролюючі органи та населення.

У минулому році, за словами голови Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Анатолія Свириденка, за результатами планових перевірок суб’єктів природних монополій, зокрема, ПАТ «Чернігівгаз» та ПАТ«Обленерго» були виявлені суттєві порушення: як видачі технічних умов приєднання до мереж, встановлення необґрунтованих цін на послуги з їх виготовлення, так і включення до них вимог, які не є необхідними для забезпечення приєднання до мережі. Штрафні санкції для ПАТ «Ообленерго» склали близько 400 тис. грн., а для ПАТ «Ччернігівгаз» – 70 тис. грн.

Він також підкреслив, що дане питання перебуватиме під постійним контролем територіального відділення, адже через монопольне становище енергопостачальних підприємств та недосконалість нормативно-правової бази воно потребує подальшого регулювання.
 

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір

Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір 11:00

Приготовані своїми руками десерти не лише смачні. Такі солодощі можуть бути по-справжньому здоровими та не містити шкідливих або потенційно небезпечних інгредієнтів.

Гороскоп на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня

Гороскоп на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня 10:00

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня 2021 року

25 липня - День зубного техніка

25 липня - День зубного техніка 08:50

Свято, що відзначається зуботехніками 25 липня. Щорічне святкування Дня зубного техніка почалося на початку 2000 в середовищі працівників зуботехнічних лабораторій.

25 липня - День працівників торгівлі

25 липня - День працівників торгівлі 08:30

Завжди і у всі часи його величність Торгівля мала найважливіше значення в економічному житті переважної більшості регіонів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини