Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 06:17:41

Опалювальний сезон 2013-2014 у Чернігові: підсумки, проблеми, перспективи

16.04.2014   09:02Агенцiя

14 квітня у дискусійному клубі «Експертна думка» відбувся брифінг на тему: «Завершення опалювального сезону 2013-2014 у Чернігові». Обговорили минулий опалювальний сезон, підготовку до нового, та діяльність підприємств в нових «газових» реаліях.

Учасники повідомили, що в зв’язку з температурним режимом опалювальний сезон 2013-2014 років в області розпочався і закінчився раніше передбачених строків. Наразі до теплопостачання підключені тільки пологові будинки в Чернігові, Прилуках, Ніжині та два дитячі садочки в Сосниці. Петро Головач, начальник Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації, зазначив, що температура навколишнього середовища досить низька і слід було б продовжити забезпечення теплом, але рішення адміністрацією вже прийнято. 

Чиновник повідомив, що наступний опалювальний сезон розпочнеться з підвищення тарифів, адже ціна на газ значно зросла. До першого травня йде перегляд тарифної політики тепло- і водопостачання, а з першого липня ці тарифи вже почнуть діяти. Основна складова цих тарифів – ціна на газ і саме це впливає на їх зростання. Через це уже сьогодні ОДА вивчає пропозиції інвесторів по переобладнанню окремих котелень та переходу на альтернативні види палива. Однак, начальник Департаменту ЖКГ, заспокоїв присутніх, зазначивши, що за попередньою інформацією з Кабінету міністрів тарифи на житлово-комунальні послуги для населення підвищуватися не будуть, але чи буде так і надалі невідомо.

За словами Івана Лусти, голови правління товариства ПАТ “Облтеплокомуненерго”, за весь період обігріву, опалення не припинялося жодного. Всі прориви труб ліквідувалися протягом доби, тому споживачі не мали значних затримок подачі гарячої води. «Працюємо в складних умовах», - поділився Іван Луста. За його словами, до нового року ПАТ “Облтеплокомуненерго” отримувало газ по 4500 грн. за тисячу кубів, потім ціна знизилась, та зараз знову зросла до 5216 грн. за тисячу кубічних метрів. Підприємство має значну заборгованість по тарифам і відповідно не має можливості вчасно розраховуватися за газ та надавати послуги населенню в повному обсязі.

Олександр Корчинський, генеральний директор ТОВ фірми «ТехНова», також відзначив, що в цьому році зупинок подачі тепла через несправність тепломереж було менше, ніж торік, і вони були не значні, а повністю теплоподача не припинялась жодного разу.

Керівник ТОВ фірми «ТехНова» повідомив присутнім представникам ЗМІ про те, що підприємство почало готуватися до нового опалювального сезону 2014-2015 ще в лютому, розпочавши ремонт газового котла, який є резервним, та однієї турбіни. До початку опалення капремонт пройдуть чотири основні котли та три турбіни піддадуться поточному ремонту. Окрім того, вже зараз почалися відновлювальні роботи по тепломережам (чистки, заміна 3 км труб, відновлення ізоляції, установка нових насосів, лічильників та іншого обладнання). В липні планується спільно з ПАТ “Облтеплокомуненерго” провести гідравлічні досліди, які дозволять виявити несправності системи теплопостачання та її відновлення.

Олександр Корчинський згадав і про програму розвитку підприємства, за якою зберігається і підтримується в робочому стані наявне обладнання та його поступова заміна на технології, що максимально зменшують використання природного газу. Було відзначено курс на застосування альтернативних видів опалення, зокрема вугілля, яке використовується в котлі по технології циркуляційно-киплячого шару (слоя) (ЦКС). Саме за технологією ЦКС, на думку О. Корчинського, майбутнє ТОВ фірми «ТехНова» та теплопостачання в Чернігові. Котел з технологією ЦКС споживає газ тільки в момент розпалу, а потім працює без газу, що в перспективі знижує собівартість вироблення тепла. Слід відмітити також те, що особлива будова котла дозволить зменшити забруднення навколишнього середовища, що також є позитивним моментом у впровадженні нової технології. Детальніше презентувати технологію, її техніко-економічне обгрунтування керівник ТОВ фірми «ТехНова» пообіцяв провести пізніше.
 

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19 19:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 жовтня в області зафіксовано 734 нових випадки COVID-19.

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму 19:04

Сьогодні, 21 жовтня, у Чернігові у мікрорайоні «Шерстянка» відбулося освячення Хреста на місці спорудження майбутнього храму.

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів 18:50

У четвер, 22 жовтня у Чернігівській області стартував Форум «Чернігівщина - країни Балтії. Регіональний вимір».

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень 15:09

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 18 жовтня завершено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за вересень.

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.