Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 23:19:53

Головна мета українських аграріїв – якомога швидше адаптуватися до нових вимог

11.04.2014   07:48Агенцiя

Головна мета українських аграріїв у випадку імплементації угоди про асоціацію з ЄС – якомога швидше адаптуватися до нових вимог.

Чим скоріше відбудеться зазначений процес – тим швидше агропромисловий сектор зможе ефективно працювати у нових умовах, виробляти та реалізувати продукцію. До такого висновку прийшли учасники публічного заходу в місті Короп, який відбувся 9 квітня.

Захід було проведено Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Представлені під час заходу основні результати дослідження, здійсненого в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського регіону» дозволили виокремити низку чинників, від яких залежатиме очікуваний вплив Угоди про асоціацію з ЄС на сільське господарство Чернігівщини.

Серед них: дії держави на підтримку українських аграріїв, ресурсний потенціал області, а також людський фактор, бажання до змін та активні дії, спрямовані на адаптацію до цих змін.

Угода про асоціацію з ЄС безпосередньо чи опосередковано торкається багатьох сфер агропромислового сектору: політики якості, органічного фермерства, генетично модифікованої продукції, стандартів торгівлі рослинами, насінням рослин, продуктами, отриманими з рослин, фруктами та овочами, стандартів торгівлі живими тваринами та продуктами тваринництва та ін.

В деяких з них, наприклад, рослинництві, птахівництві Чернігівщини процес адаптації вже фактично розпочався та не викликає суттєвого занепокоєння. Більш критично зміни можуть торкнутися молочної продукції, яка на сьогоднішній день є далекою від європейських стандартів за вмістом соматичних клітин, технологією збору молока та ін.

Відтак, деякі аграрії Чернігівщини побоюються, що фінансові затрати на стандартизацію та сертифікацію вітчизняної продукції не дозволять їм гідно конкурувати з європейськими виробниками. Водночас, вже сьогодні на Чернігівщині діє низка підприємств аграрного спрямування, які готові до запровадження європейських стандартів та активно працюють у цьому напрямі. Адже сертифікація продукції сприятиме отриманню доступу не лише до ринків країн ЄС, але й до ринків інших країн.

До того ж, як зазначив експерт проекту, кандидат економічних наук Михайло Селінний, перехідні періоди скасування українських увізних мит є довшими, ніж для Європейського Союзу, та становитимуть від 3 до 10 років. А конкретні строки для адаптації вітчизняного сільського господарства до європейських стандартів не визначені загалом. Тобто, конкретні зміни у аграрному секторі прямо залежать від кожного з нас, – підкреслив експерт.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.