Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 22:25:05

Розглянуто хід проведення весняно-польових робіт в господарствах області

03.04.2014   18:24

3 квітня заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов провів нараду з питань проведення весняно-польових робіт у поточному році. У нараді взяли участь керівники служб та установ агропромислового комплексу області.

Звертаючись до присутніх, Костянтин Лубенцов зазначив, що погодні умови дозволяють аграріям розпочати посівну кампанію раніше, ніж у попередні роки. Для забезпечення матеріально-технічного стану посівної кампанії вже чимало зроблено, але на проведення весняно-польових робіт також впливає політична ситуація в країні, зокрема військовий призов. Суспільство чекає змін, тому необхідно спільно напрацювати шляхи вирішення складних завдань.

Під час засідання було обговорено широке коло питань, які стосувались підживлення озимих культур, підвищення якості родючості грунту, охорони і контролю за використанням земель, якості насіннєвого матеріалу, важливості застосування мікробних препаратів для підвищення ступеня засвоєння мінеральних добрив рослинами, прогнозування появи на полях шкідників та хвороб рослин, розробки проектів землеустрою, забезпечення аграріїв пально-мастильними матеріалами та технікою.

Як зазначалось, на сьогодні аграрії Чернігівщини вже посіяли ярих зернових на 9,8% площ (84,5 тис га), в тому числі ранніх зернових – 100% (64,5 тис. га), соняшнику – 6% (6,8 тис. га), цукрового буряку 8,1% (0,5 тис. га). Добрі темпи по посіву склалися в Куликівському, Щорському, Бахмацькому та Менському районах області.

Цьогоріч сільськогосподарськими культурами планується засіяти 1161 тис. гектарів, що на 3,1 тис. гектарів більше, ніж у минулому році.

Майже всі озимі культури знаходяться у доброму стані. Наразі сільгоспвиробники вже повністю завершили їх перше підживлення.

Для вчасного і ефективного проведення комплексу весняно-польових робіт всі товаровиробники забезпечені в достатній кількості мінеральними добривами, насінням ярих культур високих репродукцій, пально-мастильними матеріалами та сільськогосподарською технікою.

На завершення наради, Костянтин Лубенцов закликав до активної роботи всіх, хто працює над забезпеченням продовольчої безпеки регіону. На його переконання, у Чернігівщини є всі можливості зайняти лідируючі позиції з виробництва багатьох видів сільськогосподарської продукції.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 19 нових випадків COVID-19

Виявлено 19 нових випадків COVID-19 17:09

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 червня в області зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

Поліція Чернігівської області представила щотижневий звіт про свою роботу 15:11

Інфографіка поліції демонструє кількість розкритих злочинів, задокументованих правопорушень та затриманих осіб за минулий тиждень.

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа 15:10

22 червня о 08:10 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Чернігівській області від небайдужих перехожих надійшло повідомлення про те, що в обласному центрі до споруди дамби на р. Стрижень, в районі вул. Берегової, в котрий раз потрапили дикі каченята, черепаха та вуж, які впали туди через занадто крупну огороджувальну решітку.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб 13:14

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 червня в області першою та другою дозою щеплено 52 870 людей.

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк 12:01

Родина покійного нардепа Валерія Давиденко намагається протидіяти махінаторам, які створили клон на їх компанію "Агродім" і тепер хочуть приборкати їх земельний банк.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини