Один житель Чернігівської області у минулому році витрачав біля 2000 грн. на місяць. ДОВІДКА
За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, середньостатистична сім’я області в ІІІ кварталі 2013р. витрачала 3868 грн. за місяць, що на 8,6% більше, ніж рік тому.
Кожний житель щомісячно витрачав у середньому 2004,2 грн. еквівалентних* сукупних витрат. Витрати середньостатистичного українця становили 1812,4 грн.
Найбільш вагомою статтею (49,4%) сукупних витрат домогосподарств продовжували залишатися витрати на продукти харчування, включаючи харчування поза домом (у ІІІ кварталі 2012р. – 46,4%). На купівлю непродовольчих товарів та оплату послуг домогосподарства направляли 30,6% усіх витрат (у ІІІ кварталі 2012р. – 30,1%).
Частка оплати житла, комунальних продуктів та послуг (з урахуванням суми пільг та субсидій) становила 4,4% проти 4,2% у III кварталі 2012р. У домогосподарствах України ця частка склала 5,7%.
Щомісячно на купівлю одягу та взуття направлялось 5,2% сімейного бюджету, на транспорт – 4,5%, на охорону здоров’я – 3,9%, на зв’язок – 2,5%, на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла – 2,1%, на відпочинок і культуру – 2%.
Неспоживчі сукупні витрати (допомога родичам та іншим особам, купівля акцій, сертифікатів, вклади до банків, аліменти, витрати на будівництво, капітальний ремонт житла тощо) становили 17,5% усіх витрат домогосподарств.
____________
*З урахуванням шкали еквівалентності, яка відображає зменшення мінімально необхідних потреб на одного члена домогосподарства при збільшенні розміру домогосподарства та зміні його складу. В Україні застосовується шкала, за якою першому члену домогосподарства присвоюється коефіцієнт 1, а всім іншим – 0,7.
Останні новини Чернігівщини
НМТ 2026: реєстрація, етапи та дати проведення – на брифінгу в ОВА 17:06
П’ятого березня стартувала реєстрація для участі в основних сесіях національного мультипредметного тесту (НМТ), яка триватиме до другого квітня. Про ключові аспекти цьогорічного тестування сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.
Досягнення чернігівських школярів на обласному та всеукраїнському рівнях 17:02
Учні та учениці закладів освіти Чернігова здобули 19 перемог в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та 17 перемог у конкурсі-захисті Малої академії наук, а також уже мають перші досягнення на всеукраїнському рівні. Про це інформує начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.
Організували незаконний виїзд чоловіка за кордон: повідомлено про підозру двом жителям Чернігівщини 17:01
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям Чернігівського району в організації незаконного переправлення військовозабов’язаного через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³ 10:16
Безпека дітей у закладах освіти є важливою умовою організації освітнього середовища, що забезпечує збереження безперервності освітнього процесу.
Працівника КП «Теплокомуненерго» відзначено Подякою Прем’єр-міністра України 10:11
Начальника цеху КП «Теплокомуненерго» Руслана Гончаренка відзначено Подякою Прем’єр-міністра України. Він увійшов до числа 44 фахівців із Донецької, Херсонської, Чернігівської, Вінницької та Одеської областей, а також столиці, яких нагородили за роботу із забезпечення життєдіяльності громад в умовах повномасштабної російсько-української війни.