В Україні набули чинності нові правила реєстрації нерухомості
Забудовники будуть приносити пакет документів на весь будинок, а кожна людина - тільки окремо на свою квартиру.

З 12 лютого набули чинності нові правила реєстрації прав на нерухоме майно, які, зокрема, спрощують реєстрацію нерухомості при інвестуванні у житлове будівництво.
"Ми вдосконалили порядок реєстрації інвестиційної нерухомості - це інвестування в житлове будівництво. Раніше кожен громадянин, який інвестував в багатоквартирний житловий будинок, повинен був для реєстрації своєї квартири принести нам повний пакет документів на весь будинок. Це було дуже незручно, і ми сьогодні змогли зробити таким чином, що вже з 12 лютого забудовники будуть приносити пакет документів на весь будинок, а кожна людина - тільки окремо на свою квартиру", - пояснював раніше глава Державно реєстраційної служби України Дмитро Ворона.
За його словами, новий порядок реєстрації нерухомості також дозволить реєструвати нерухоме майно через Укрпошту. Українці також матимуть можливість реєструвати право власності навіть при втраті державного акта.
Ворона зазначив, що завдяки набуттю чинності нового порядку реєстрації нерухомості істотно скоротиться пакет документів для реєстрації новобудов, спроститься система реєстрації оренди, іпотеки тощо.
Раніше повідомлялося про те, що з 1 січня 2013 року реєстрацію прав на нерухомість проводять органи Державної реєстраційної служби України (Укрдержреєстр) замість Бюро технічної інвентаризації. У 2013 році Укрдержреєстр здійснив 4,8 млн. реєстраційних дій у сфері реєстрації прав на нерухомість, що вдвічі більше за показник 2012 року. Близько 40% всіх операцій здійснили нотаріуси, яким з 1 липня 2013 року надано право вести реєстрацію нерухомого майна.
http://dt.ua/ECONOMICS/v-ukrayini-nabuli-chinnosti-novi-pravila-reyestraciyi-neruhomosti-137255_.html
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).