Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 12:55:47

Про транспортне забезпечення населення міста Чернігова у 2011 році

21.12.2011   17:23

Прибуток за годину роботи одного тролейбусу у м. Чернігові – один з найвищих в Україні й становить 41 грн. Щодня по буднях у місті працюють 72 тролейбуси (у вихідні – 65), 150 автобусів середньої й великої місткості, що працюють у звичайному режимі, і 229 автобусів малої місткості, що працюють у режимі маршрутного таксі.

Чинне законодавство України, а саме Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закони “Про дорожній Рух”, “Про автомобільний транспорт” зобов’язують органі місцевого самоврядування забезпечити населення послугами пасажирського транспорту загального користування. Зважаючи на це, виконавчий комітет міської ради щорічно розглядає питання про транспортний забезпечення жителів міста.

Головне завдання управління транспорту та зв’язку – це щоденне надання населенню міста якісних транспортних послуг, а також координація роботи комунальних служб міста, Державтоінспекції, перевізників з метою забезпечення безпеки пасажирських перевезень, належного змісту проїзної частини вулиць і зупинок громадського транспорту. Про це на розширеній міській нараді інформував начальник управління транспорту та зв’язку міської ради Володимир Воронін.

У розпорядженні міської ради є 10 тролейбусних маршрутів, довжиною 104,6 кмі 46 автобусних маршрутів, довжиною 355 км. На цих маршрутах організовано 457 зупинок суспільного транспорту.

Цього року, на прохання жителів міста, були продовжені автобусний маршрут № 31 до вулиці Ціолковського, маршрут № 33 до вулиці Кільцева. Наразі розглядається питання про часткову зміну схеми руху автобусів по маршруту № 4.

Основним соціальним пасажирським перевізником у місті залишається комунальне підприємство “Чернігівське тролейбусне управління”. На балансі підприємства перебуває 113 пасажирських тролейбусів, марок ЗІУ, ЮМЗ, ЛАЗ і куплений цього року тролейбус АСКМ – 321 виробництва Чернігівського автозаводу. 84 одиниці експлуатується від 10 до 25 років, і тільки 29 тролейбусів молодші за 10 років. Крім цього, підприємство має на балансі 23 пасажирські автобуси марок ПАЗ і Еталон.

Щодня по буднях на лінію виходять 72 тролейбуси, а у вихідні дні – 65 одиниць. Рух тролейбусів починається з 5.00, закінчується в 24.00. Але основна кількість тролейбусів працюють по 12-годинному графіку з 7.00 до 19.00.

Враховуючи складне фінансове становище та з метою зменшення витрат було прийняте непопулярне рішення про припинення руху тролейбусів за маршрутом № 9 як нерентабельного і який практично на всій довжині дублюється іншими тролейбусними маршрутами.

В. Воронін зазначив, що ситуація з електротранспортом досить напружена по всій країні. Проте, у Чернігові на лінію щодня виходить 72 тролейбуси, в Кіровограді – 22 тролейбуси, у Полтаві – 59, у Сумах – 55, у Херсоні – 50, у Луганську – 25, у Луцьку – 39.

Прибуток за годину роботи одного тролейбусу у м. Чернігові – один з найвищих в Україні й становить 41 грн. Наприклад, у Полтаві – 37 грн., у Сумах – 33 грн., у Херсоні – 27 грн., у Запоріжжі – 28 грн., у Львові – 22 грн. Найвищий прибуток у Рівному – 57 грн. при випуску 62 машин.

За 11 місяців поточного року міським електротранспортом перевезено більше 31,5 млн. пасажирів, з них безкоштовно більше 17 млн. Отже, комунальне підприємство, незважаючи на наявні проблеми фінансового характеру, зношеність рухомого складу, загалом виконує завдання, поставлені виконавчим комітетом міської ради, і забезпечує перевезення громадян усіх пільгових категорій при неповному відшкодуванні з держбюджету компенсації за пільгові перевезення, зауважив В. Воронін.

Згідно з існуючим законодавством право безкоштовного проїзду в міському громадському транспорті мають 26 категорій громадян. За даними Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб на 1 жовтня 2011 року в Чернігові проживає 80396 громадян, які мають пільги на безплатний проїзд у міському транспорті.

Автобусні маршрути відповідно до договорів обслуговує 14 перевізників. Для обслуговування пасажирів щодня виділяються 150 автобусів середньої й великої місткості, що працюють у звичайному режимі, і 229 автобусів малої місткості, що працюють у режимі маршрутного таксі.

Пасажирам надаються: автобуси великої місткості – Кароса, ЛАЗ – 6 од., автобуси середньої місткості ПАЗ, Еталон, І-Вен – 144 шт., автобуси малої місткості Дельфін, Рута – 229 шт. За винятком автобусів великої місткості, строк експлуатації рухомого складу становить від 1 року до 7 років.

Найбільшу кількість автобусних маршрутів обслуговує ВАТ “Чернігівавтосервіс”. Це підприємство щодня надає на маршрути до 170 одиниць рухомого складу, серед яких: 65 автобусів у звичайному режимі й 105 автобусів малої місткості, що працюють у режимі маршрутного таксі.

Коментуючи ситуацію з пасажирськими перевезеннями, В. Воронін підкреслив, що кількість існуючих автобусних маршрутів – 46 цілком задовольняє потреби транспортного забезпечення населення міста Чернігова.

Але є райони в місті, зокрема: район “Астра”, вулиці Старобілоуська, Жабинського, Гетьмана Полуботка, Кільцева, які потребують поліпшення транспортного сполучення. Над цими проблемами працює сьогодні управління транспорту та зв’язку.

Існуюча мережа транспортного сполучення у м. Чернігові, на думку В. Вороніна, зручно поєднує всі райони міста з центральною частиною, проте велика кількість громадського транспорту часто спричиняє затори та аварійні ситуації, особливо в центральній частині міста. Автобуси Дельфін, Рута, які переважають на міських маршрутах, себе зжили, як свого часу Газелі, вважає він, і їх потрібно терміново виводити з міста, заміняючи на міські автобуси класу Еталон. При цьому зменшиться кількість транспортних засобів на дорогах, для пасажирів та водіїв створяться більш комфортні умови. Це й буде головною умовою при проведенні нових конкурсів, підкреслив начальник управління транспорту та зв’язку.

На підставі рішення виконкому до дачних масивів на період з 3 травня до 15 вересня поточного року було організовано 9 маршрутів, за якими по вівторках і четвергах працювали 12 автобусів великої й середньої місткості і безкоштовно перевозили громадян усіх пільгових категорій без винятку.

За підрахунками впродовж одного дня ці автобуси перевозили більше 15,6 тис. пасажирів. За сезон виконано 17,5 тис. рейсів і перевезено близько 1,7 млн. пасажирів пільгових категорій.

Одним з важливих завдань управління транспорту та зв’язку є забезпечення перевезення жителів міста до міських цвинтарів у поминальні дні, особливо до цвинтаря Яцево. На ці дні були внесені зміни в маршрутну мережу міста з організацією 4 напрямків руху транспорту й залученням більше 130 одиниць рухомого складу різного класу. Таким чином, цього року, за два дні, було перевезено майже 100 тис. пасажирів.

В. Воронін зауважив також, що надання населенню якісних послуг суспільного транспорту неможливо при поганому стані проїзної частини вулиць і доріг. Отже, протягом року проведені ремонтно-будівельні роботи проїзної частини окремих вулиць, нанесені дорожні розмітки, установлені дорожні знаки та обладнання примусового зниження швидкості. Крім того, замінено 285 дорожніх знаків, 3 світлофорні об’єкти капітально відремонтовані, на перехресті просп. Миру – вул. Бєлінського встановлений новий світлофор.
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини