Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 03:38:20

Носівська селекційно-дослідна станція відзначила своє сторіччя

20.12.2011   10:08Агенцiя

Днями Носівська селекційно-дослідна станція Чернігівського інституту агропромислового виробництва НААНУ (с. Дослідне) відзначила сторіччя з дня свого утворення. Про це повідомили у прес-службі головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

В рамках святкування ювілею були відкриті меморіальні дошки першому директору і організатору станції професору Сергію Кулжинському та видатному вченому світового рівня, академіку Костянтину Гедройцу, який працював на дослідній станції у 1912-1929 роках.

Гості, що представляли аграрну наукову еліту Чернігівщини та України, взяли участь у засіданні науково-технічної ради Носівської СДС, присвяченому сторічному ювілею закладу.

“Завдяки щоденній копіткій роботі селекціонерів станції не лише область, а й вся країна збагатилась новими ефективними сортами зернових та овочевих культур, – Наголосив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Савченко, вітаючи ювілярів. – На сьогодні понад сімдесят відсотків плівчастих вівсів, що сіються в країні, виведені на Носівській селекційно-дослідній станції, а по голозерним вівсам станція взагалі є піонером у нашій державі”.

У зв’язку з ювілеєм співробітники Носівської селекційно-дослідної станції були нагороджені державними та галузевими нагородами.

Довідка. Носівська селекційно-дослідна станція створена у 1911 році і є однією з найстаріших наукових установ країни. Основними напрямами діяльності є селекція озимого жита, ярого ячменю, вівса, конюшини, люцерни, цибулі та огірків. Носівська СДС добре відома в державі, як авторитетний виробник якісного насіння високих генерацій, як установа, що веде первинне насінництво по 25 сортах власної селекції. Станція є флагманом української селекції по плівчастим та голозерним вівсам.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 32 нові випадки COVID-19

Виявлено 32 нові випадки COVID-19 17:08

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 червня в області зафіксовано 32 нові випадки COVID-19.

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення 15:01

Чернігівська міська рада на засіданні 24 червня, відповідно до законодавства, дала дозвіл на створення органу самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет по вул. Приміській в м. Чернігові».

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах 14:58

Напередодні 25-ї річниці Конституції України пропонуємо ознайомитися з копіями архівних документів, присвячених історії прийняття Основного Закону.

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал 14:54

Така тема дводенного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації голів та заступників голів територіальних громад, яке сьогодні розпочалося у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях 12:51

На сесійному засіданні Чернігівської міської ради 24 червня першим питанням затверджені зміни до її Регламенту, які пов’язані зі змінами законодавства по земельних питаннях.