Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 вересня, 13:41:09

Відсутність овочесховищ змусила фермерів Чернігівщини утричі скоротити виробництво овочів

13.12.2011   06:58

Через відсутність овочесховищ та різкі коливання цін на ринку сільгосппродукції фермери Чернігівщини за кілька останніх років утричі скоротили виробництво овочів. Про це повідомив директор Чернігівського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

“Якщо у 2008 році на фермерів припадало 33,5% вироблених в області овочів, то в 2010-му тільки 11%. Відсутність нормальних сховищ змушує людей продавати вирощене дешево ще в період збирання врожаю і відбиває у них бажання займатися цими культурами. Та й за цінами рік на рік не приходиться. Якщо в минулому році, скажімо, за картоплю й капусту заготівельники давали по 7-8 грн./кг, то зараз пропонують менше гривні”, – пояснив співрозмовник.

Вплинути на ситуацію, вважає він, можна шляхом часткової переорієнтації коштів відповідної урядової програми з будівництва нових великих овочесхочищ під містами на реконструкцію старих тваринницьких приміщень у селах. “Переобладнати недіючі ферми під овочесховища буде значно, в десятки разів дешевше, ніж з нуля будувати нові”, – зазначив В. Плевако.

Ще він звернув увагу на те, що наявність овочесховищ у фермерських господарствах сприятиме розв’язанню проблеми зайнятості в сільській місцевості (овочі треба перебирати і фасувати), розвитку тваринництва (відходи треба комусь згодовувати) і зниженню собівартості продукції. Адже її зберігання на великих складах потребуватиме і великих затрат на це. Та й овочі там будуть закуплені – не свої, як у фермера, а отже й дорожчі. Приватний землероб, зауважив В. Плевако, завжди за потреби поступиться в ціні, оскільки в нього, як безпосереднього виробника, є можливість її регулювати.

На сьогодні в Чернігівській області налічується понад 480 фермерських господарств. На одне з них припадає, в середньому 194 га сільгоспугідь. Вирощуванням овочів (паралельно із зерновими) займається приблизно 15-20% фермерів.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1063075
 

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.