На Чернігівщині від ліцензування алкоголю і тютюну бюджет отримав 10 мільйонів гривень
З початку року відділом контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління Міндоходів у Чернігівській області видано 4576 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкоголем і тютюном, з яких 2464 - на алкогольні напої та 2112 – на тютюнові вироби.
Проте, перевірки показують, що не всі, хто торгує алкоголем та цигарками, чесні перед бюджетом та потенційними покупцями даної продукції.
З метою недопущення безліцензійної торгівлі фальсифікованими підакцизними товарами з початку року проведено 105 перевірок на ринку алкогольних та тютюнових виробів, за результатами яких прийняті рішення про застосування фінансових санкцій на загальну суму 623,27 тис.грн. Сплачено 378,2 тис.грн.
Найпоширенішим порушенням є зберігання та реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів з підробленими марками акцизного податку або без марок. У загальній кількості виявлених порушень вищезазначене займає 40 %. Мінімальна штрафна санкція за таке порушення складає 8500 грн.
З початку року за несвоєчасну сплату призупинено дію 328 ліцензій, анульовано - 545.
Найбільше підробок підакцизної продукції було виявлено у Козелецькому районі – 7 випадків; Прилуцькому та Чернігівському районі – по 8 випадків; м.Чернігів – 5.
Останні новини Чернігівщини
Можливості для розвитку: що пропонує громадам Чернігівщини «U-LEAD з Європою» у 2026 році 10:20
Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області представила головам громад регіону результати роботи за 2025 рік та окреслила нові можливості співпраці у 2026 році. Під час зустрічі йшлося про навчальні програми, консультаційну підтримку та нові ініціативи для розвитку громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
17 лютого: цей день в Україні і світі 08:25
День 1455 Російська агресія - Day 1455 Russian aggression
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.
Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10
10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.