Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 18:28:09

Прилуцьке півріччя

13.09.2013   10:24Агенцiя

Спад на тютюновій і в НГВУ, стабільність “Пластмасу” та надія на “Білкозин”.

Що стосується інших підприємств, то стан речей у них переважно ідентичний. У НГВУ “Чернігівнафтогаз” через недостачу сучасного обладнання для видобутку копалин на більших глибинах виробничі обсяги також не зросли. Невеликий, проте все ж відчутний спад виробництва демонструють завод “Будмаш”, ПП “Вербена-Прилуки”, швейна фабрика та м’ясокомбінат.

Не можна не відзначити позитивних тенденцій однієї з промислових галузей, яка, схоже, має всі підстави вийти на провідні позиції – хімічної. Непоганий темп набрав завод “Пластмас”, збільшивши обсяги виробництва на 60%. Велику надію місто покладає на відновлений “Білкозин”. Єдине вітчизняне підприємство, що спеціалізується на виробництві штучних колагенових оболонок для упаковки ковбасних виробів, у підсумки поки що не потрапило. Втім, за умови стабільного функціонування є всі передумови для того, щоб завод став одним із основних бюджетоутворюючих підприємств міста.

Попри всі негаразди, обсяг реалізованої промислової продукції у нас найбільший в області і на одну особу становить двадцять вісім тисяч гривень – страшно й подумати, де прилучани ховають такі гроші… Ще один відчутний успіх Прилук – це друге після Чернігова місце за обсягом виконаних будівельних робіт: їх здійснено аж на вісімдесят чотири мільйони гривень. І нарешті, найбільша наша гордість – середня місячна заробітна плата працівників в установах та організаціях міста. Вона склала три з половиною тисячі гривень – це на 12% більше, ніж на кінець минулого року, й на цілих 45-50% більше, ніж показник по регіону. Багато живемо!

Крім підбиття підсумків соціально-економічного розвитку, на засіданні виконкому говорили про соціальні ініціативи Президента України, які він проголосив під час розширеного засідання Кабінету Міністрів 27 лютого нинішнього року. Ще один заступник міського голови Григорій Мисан зазначив, що вони передбачатимуть збільшення державної підтримки, зокрема дітей із особливими потребами, дітей-сиріт та сімей, які виховують таких дітей. Кожна малозабезпечена сім’я отримає в середньому додаткове зростання доходів до кінця року на 619 гривень, а в наступному році – на 976 гривень у порівнянні з 2012 роком. Буде збільшено на 25% надбавку на догляд за дитиною-інвалідом (із 486 до 729 гривень для дітей до 6 років та з 605 до 907 гривень для дітей віком 6-18 років). Розмір допомоги для догляду за дитиною-інвалідом, яка потребує постійного стороннього догляду, буде збільшено у півтора рази – з 243 до 302 гривень щомісяця залежно від віку дитини.

Віктором Януковичем надано доручення Уряду невідкладно усунути несправедливість щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку та піклування та які водночас є інвалідами, збільшивши на 894 гривні щомісячний розмір соціальної допомоги: з 1944 до 2838 гривень для дітей до 6 років та з 2420 до 3314 гривень для дітей віком 6-18 років.

Новими соціальними ініціативами окремо виділено блок питань, що стосуються всебічного розвитку кожної дитини. Цей процес має починатися з дошкільного віку. Головний його елемент – дитячі садки. Протягом 2013-2014 років передбачається розширити мережу дошкільних навчальних закладів, що дасть можливість забезпечити місцями 85% дошкільнят та відповідатиме європейським стандартам. Розвиток дошкільної освіти сприятиме соціалізації дітей, їх повноцінній підготовці до навчання у школі, а також надасть батькам можливість реалізувати своє право на працю.
Любов Рубан


http://gradpryluky.info/index.php?newsid=2712

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.