Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 00:27:01

Підприємцям Чернігівщини заважають високі податки, недосконале законодавство та корупція, - опитування

15.07.2013   10:26Агенцiя

Про це свідчать результати дослідження “Дотримання підприємницьких прав в Чернігівській області”, що здійснене Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень

Опитування зокрема показало, що підприємці Чернігівщини в середньому оцінюють рівень свободи підприємницької діяльності як такий, що нижчий середнього. Третина респондентів (34,0%) дала цьому показнику середню оцінку. Водночас  чверть респондентів (24,5%) схильні вважати цей рівень найнижчим.

Основними чинниками, що перешкоджають  здійсненню підприємницької діяльності, названо високий рівень податків та зборів (39,0%), недосконале законодавство (28,2%) та корупцію (18,2%).

Щодо найчастіше порушуваних прав чернігівські підприємці назвали: необґрунтовані перевірки та загальні права людини.
На думку респондентів, що вказали на порушення своїх прав, серед органів влади, що найчастіше вчиняють протиправні дії щодо підприємців, двома «лідерами» є міліція (25,5%) та податкова інспекція (20,0%). Кожен десятий (10,0%) із зазначеної категорії респондентів вказав серед цих суб’єктів Верховну Раду України та владу загалом.

Приблизно кожен п’ятий опитаний підприємець найбільш ефективною структурою щодо захисту прав підприємців вважає профспілку. При цьому кожен десятий  розраховую тільки на самих підприємців. Цікаво, що 18,2% респондентів не бачать жодної інституції, готовою ефективно відстоювати права малого бізнесу, а 36,4% взагалі не змогли дати однозначної відповіді.

В разі проведення масових акцій  із захисту прав підприємців тільки кожен восьмий респондент не взяв би в них участі. Половина опитаних готові підписати звернення або інші документи та/або особисто взяти в них участь, а кожен п’ятий згодні взяти на себе організаційні функції. При цьому надати фінансування готові 14,5%.

За інформацією, отриману від державних установ, протягом 2012 року в Чернігівській області  відбулось зменшення кількості  адміністративних справ, порушених  проти підприємців. При розгляді адміністративних справ, 48,8% проаналізованих рішень є не на користь позивача – суб’єкта малого бізнесу. Водночас суди повністю задовольнили вимоги за 35,7% позовами підприємців, ще по 15,5% справ прийнято рішення про часткове задоволення вимог.

За словами  виконавчого  директора Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктора Тарасова: «Однією з можливих  причин такої ситуації є необхідність посилення правових можливостей підприємців. Впровадження механізмів юридичної підтримки для представників малого та середнього бізнесу, спрощення доступу до якісних правових послуг має стати дієвим способом поліпшення ситуації щодо захисту їх прав».

В той же час, моніторинг місцевих ЗМІ показує, що проблематика дотримання підприємницьких прав досить неактивно висвітлюється в регіональних медіа. Зокрема, обласні друковані видання протягом 2012 року взагалі не містили публікацій стосовно підприємців, а на регіональних новинних веб-ресурсах частка матеріалів, присвячених проблематиці малого бізнесу, була на рівні 15%.

Віктор Тарасов
Чернігівський громадський  комітет захисту прав людини

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.