Середньомісячний дохід однієї сім'ї на Чернігівщині складає 3954,1 грн.
Середньомісячні сукупні ресурси (доходи) середньостатистичної сім’ї області у IV кварталі 2012р становили 3954,1 грн., що на 22,1% більше, ніж у відповідному періоді 2011р.
Про це свідчать дані вибіркового обстеження умов життя домогосподарств.
Еквівалентні1 сукупні доходи одного жителя Чернігівщини становили в середньому 2038,2 грн. Найвищі доходи мали кияни (2921,7 грн.), середньодушові сукупні ресурси яких в 1,4 рази перевищили аналогічний показник середньостатистичного українця (2023,8 грн.) та жителі Донецької області (2411,6 грн.). Найменш забезпеченими були жителі Івано-Франківської області (1654,6 грн.).
Основним джерелом надходжень у бюджет сім’ї області залишаються: оплата праці, частка якої в структурі сукупних доходів становила 39,6% і протягом року зменшилася на 1,9 в.п. та пенсії, частка яких зросла на 1,6 в.п. та становила 25,9%. Стипендії та соціальні допомоги (готівкові та безготівкові) складали 3,5% сімейного бюджету.
Частка доходів від особистого підсобного господарства становила 11,4%, а доходи від підприємницької діяльності та самозайнятості – 3,3%. Суттєвою була допомога від родичів та інших осіб грошима та продуктами харчування – 6,4%.
_________
1 З урахуванням шкали еквівалентності, яка відображає зменшення мінімально необхідних потреб на одного члена домогосподарства при збільшенні розміру домогосподарства та зміні його складу. В Україні застосовується шкала, за якою першому члену домогосподарства присвоюється коефіцієнт 1, а всім іншим – 0,7.
Останні новини Чернігівщини
Підтримка бізнесу і прикордонних громад Чернігівщини: у Корюківці відбулася зустріч із міністром Віталієм Безгіним 11:04
Учора, у День Державного Прапора України, прикордонну Корюківську громаду відвідали міністр у справах громад, територій та внутрішньо переміщених осіб Віталій Безгін, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс та директор Бельгійського агентства з міжнародного співробітництва Enabel в Україні Дірк Депре.
25 серпня: цей день в Україні і світі 08:23
День 1644 Російська агресія - Day 1635 Russian aggression
Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08
Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.
У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27
У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».
Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35
Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.