Реконструкція котелень в Чернігівської області дала змогу зекономити понад 5 мільйонів кубів газу
Питання зменшення залежності української економіки від імпортних енергоносіїв, переходу на інноваційний розвиток у напрямку використання паливно-енергетичних ресурсів знаходиться під постійною увагою Президента України.

На Чернігівщині розуміють, що для того, аби зекономити кошти, необхідно використовувати не лише газ, а й інші енергоносії. У цьому переконалися журналісти Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії “Сівер-Центр” та газети “Деснянська правда”, відвідавши котельні Седнівського навчально-виховного комплексу, що у Чернігівському районі.
Як з’ясувалося, в цьому сучасному комплексі, який складається зі школи на 240 місць і садка-ясел на 35 місць, працюють котельні двох видів. Перша опалює приміщення за допомогою газу, інша – працює на дерев’яних пелетах.
Школа такого масштабу потребує великої кількості грошей із державного бюджету на опалення. І ось що вражає: якщо опалювати приміщення дерев’яними пелетами – економія виходить майже вдвічі. 420 тисяч необхідно заплатити за газ і лише 260 тис за пелети.
За інформацією заступника директора департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслава Сальникова, це не єдиний район на Чернігівщині, де використовуються енергозберігаючі технології. І якщо раніше дерев’яні пелети продавалися переважно за кордон, то з недавніх пір 6 котелень у різних куточках Сіверського регіону (у Семенівці, Щорсі, Ріпках, Новгороді-Сіверському та Седневі) працюють на деревині.
Загалом же, у період з 2010 по 2012 роки у Чернігівській області проведено реконструкцію 75 котелень як комунальної теплоенергетики так і бюджетної сфери. 32 котельні переведені на тверді види палива. У такий спосіб зекономлено понад 5 мільйонів кубів газу.
За повідомленням Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії “Сівер-Центр”
Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03
Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.
Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00
Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56
Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54
У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49
ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION