Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 липня, 20:00:06

Підвести газ тепер простіше

30.04.2013   08:19Агенцiя

Тим, хто хоче приєднатися до газових мереж, тобто підвести газ до свого житла, держава значно спростила процедуру.

З 1 січня вступив у силу Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб’єктів природних монополій”. Він визначив не лише порядок надання послуг “стандартного” і “нестандартного” приєднання до газових мереж, а також вартість робіт, яка, до речі, теж змінюється. З особливостями нововведень керівники ПАТ “Чернігівгаз” ознайомили поки що журналістів. Абоненти відповідні консультації можуть отримати безпосередньо в підрозділах “Чернігівгазу”.

Новий Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб’єктів природних монополій” кардинально міняє порядок надання послуг приєднання до газової мережі для всіх категорій споживачів. Є “стандартне” і “нестандартне” підключення, тобто перше для фізичних осіб, які споживають за день не більше 16-ти метрів кубічних газу, а друге – для великих підприємств. Нові умови стануть однозначно зручнішими і легшими для людей. “Чернігівгаз” обіцяє ще одну хорошу новину. Тим, хто вперше буде підключати газ, підприємство встановлюватиме лічильник безкоштовно.

Законотворці визначили вартість, умови, строки та обов’язки надання послуг газопостачальним підприємством. “Чернігівгаз” вже готовий виконувати замовлення споживачів. Надати весь пакет документів, необхідних для підключення газу, вже незабаром споживачі зможуть у так званому “єдиному вікні” у підрозділах газового підприємства. “Єдине вікно”, яке спочатку запрацює у Чернігові, Ніжині та Прилуках, а потім і в інших районах області, – це теж нововведення, яке має спростити для майбутніх абонентів процедуру підключення до газових мереж.

І власне про вартість і строки нової послуги. Для усіх замовників “стандартного підключення” Національна комісія регулювання електроенергетики встановила єдині ставки вартості робіт та короткі строки для видачі технічних умов на внутрішнє газопостачання, погодження робіт і підключення до газових мереж. У кожному регіоні України вартість робіт буде різнитися, загальноприйнятої ціни як такої немає, адже враховуватиметься тип лічильника, місцевості і газопроводу. Наприклад, при типорозмірі лічильника Ж4 у місті підключення до газової мережі буде коштувати 6910 грн, у сільській місцевості – 7120. Єдине, на що звернула увагу голова правління ПАТ “Чернігівгаз” Алла Ярова, підвищення тарифів для населення за користуванням газу не буде. Ну і звичайно нововведення не стосуються тих, хто отримав технічні умови на приєднання до газових мереж до 1 січня 2013, а саме будівництво розпочато до 1 липня цього ж року.

http://chodtrk.com.ua/?p=9281

 

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини