Від теорії до практики: сталий енергетичний розвиток на локальному рівні
Круглий стіл за підсумками проекту “Сталий енергетичний розвиток: міжнародне співробітництво та кращий досвід на шляху до Угоди мерів” зібрав 25 квітня 2013 р. в експертному клубі “Чиста політика” представників місцевого самоврядування, громадськості, екологів та журналістів.

Геннадій Молот, керівник громадської організації “Громадська Рада”, яка реалізує проект, відмітив важливість підвищення спроможності органів місцевого самоврядування щодо запровадження енергоощадних заходів, зокрема, використовуючи позитивний європейський досвід.
В рамках проекту представники органів місцевого самоврядування здійснили візит до Естонії, де спілкуючись з естонськими колегами, переймали їх досвід в галузі розвитку енергоощадних технологій та сталого енергетичного планування.
Семінари та тренінги, які пройшли в пілотних містах, розширили обізнаність депутатів місцевих рад, представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій про ефективність співпраці з Європейським Союзом в рамках Угоди Мерів.
Керівник проекту Олександр Підгорний відзначив, що сьогоднішні партнери по проекту готові долучитися до Угоди Мерів і жити за європейськими нормами та стандартами. Справа за “небагатим” – підготувати План Сталого Енергетичного Розвитку (План Дій), провести інвентаризацію базового рівня викидів СО2 на своїх територіях, просувати ідеї сталого енергетичного розвитку серед місцевої громади. І таку допомогу експерти фахових громадських організацій сьогодні вже можуть надавати.
Про свою діяльність з впровадження енергоощадних технологій розповіли представники органів місцевого самоврядування міст Мена, Щорс, Короп. Утеплення приміщень комунальних закладів, будинків, заміна газових котлів на твердопаливні з використанням відходів деревини – все це сприяє можливості стати повноцінними членами Угоди Мерів.
Для зменшення викидів СО2 та інших шкідливих викидів потрібна модернізація опалювального обладнання, зауважила Ольга Шедько, начальник відділу Державної екологічної інспекції в Чернігівській області. Спеціалісти інспекції в партнерстві з органами місцевої влади можуть надати кваліфіковану допомогу в оцінці можливостей зниження викидів СО2.
Дмитро Підгорний
Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55
Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.

21 березня: цей день в Україні і світі 09:11
ДЕНЬ 1122 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1122 RUSSIAN AGRESSION
15 років за ґратами: на Чернігівщині суд виніс вирок пособнику ворога, який наводив російські ракетні удари по військових об’єктах та вчиняв диверсії на залізниці 17:38
У пошуках «легкого заробітку» 44-річний чернігівець погодився на замовлення спецслужб рф підпалити релейну шафу та наводив російські удари по військових об’єктах. Однак замість грошей фігурант отримав позбавлення волі на 15 років з конфіскацією майна.

Забив до смерті рідного брата 17:36
За процесуального керівництва прокурорів Козелецької окружної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно мешканця Чернігівського району за фактом умисного вбивства свого рідного брата.
Бобровицькі медики навчали школярів надавати першу долікарську допомогу постраждалим 17:34
Навички надання першої домедичної допомоги – це критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни.