Від теорії до практики: сталий енергетичний розвиток на локальному рівні
Круглий стіл за підсумками проекту “Сталий енергетичний розвиток: міжнародне співробітництво та кращий досвід на шляху до Угоди мерів” зібрав 25 квітня 2013 р. в експертному клубі “Чиста політика” представників місцевого самоврядування, громадськості, екологів та журналістів.

Геннадій Молот, керівник громадської організації “Громадська Рада”, яка реалізує проект, відмітив важливість підвищення спроможності органів місцевого самоврядування щодо запровадження енергоощадних заходів, зокрема, використовуючи позитивний європейський досвід.
В рамках проекту представники органів місцевого самоврядування здійснили візит до Естонії, де спілкуючись з естонськими колегами, переймали їх досвід в галузі розвитку енергоощадних технологій та сталого енергетичного планування.
Семінари та тренінги, які пройшли в пілотних містах, розширили обізнаність депутатів місцевих рад, представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій про ефективність співпраці з Європейським Союзом в рамках Угоди Мерів.
Керівник проекту Олександр Підгорний відзначив, що сьогоднішні партнери по проекту готові долучитися до Угоди Мерів і жити за європейськими нормами та стандартами. Справа за “небагатим” – підготувати План Сталого Енергетичного Розвитку (План Дій), провести інвентаризацію базового рівня викидів СО2 на своїх територіях, просувати ідеї сталого енергетичного розвитку серед місцевої громади. І таку допомогу експерти фахових громадських організацій сьогодні вже можуть надавати.
Про свою діяльність з впровадження енергоощадних технологій розповіли представники органів місцевого самоврядування міст Мена, Щорс, Короп. Утеплення приміщень комунальних закладів, будинків, заміна газових котлів на твердопаливні з використанням відходів деревини – все це сприяє можливості стати повноцінними членами Угоди Мерів.
Для зменшення викидів СО2 та інших шкідливих викидів потрібна модернізація опалювального обладнання, зауважила Ольга Шедько, начальник відділу Державної екологічної інспекції в Чернігівській області. Спеціалісти інспекції в партнерстві з органами місцевої влади можуть надати кваліфіковану допомогу в оцінці можливостей зниження викидів СО2.
Дмитро Підгорний
Останні новини Чернігівщини
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області: можливості дистанційного звернення 12:10
Пенсійний фонд України постійно розширює можливості дистанційної взаємодії з громадянами, забезпечуючи зручний, безпечний і доступний формат отримання послуг – без потреби особистого відвідування сервісного центру.
Псевдобанкір заволодів коштами чернігівця у сумі понад 40 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 11:35
Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.