Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:36:09

По зарплату - до райцентру

25.11.2011   13:05Агенцiя

Зарплатні картки останнім часом набули поширення і популярності. Але для більшості вчителів сільських шкіл прогресивне нововведення додало чимало клопотів. Фінансова “оптимізація”, хоч як парадоксально, б’є по кишені.

У Поліській школі працює десять педагогів. Село розташоване за 25 кілометрів від Сосниці.

– Де ви отримуєте зарплату? – запитую у директора Олександри Макаренко.

– Доводиться передавати картки колегам, які їдуть у райцентр. Від Чорнотич до банкомату 18 кілометрів. У ЗОШ – 21 педагог.

– Щоб забрати гроші, треба доїхати до Сосниці за 5 гривень, – каже заступник директора закладу Олена Коропець. – Стільки само заплатити за проїзд додому. Буває, нам кажуть у бухгалтерії, що кошти перераховані. Приїжджаємо, а банк ще не розподілив їх.

Авдіївська ЗОШ І–ІІІ ступенів (26 працівників) розташована за 40 кілометрів від райцентру.

Учителька з Бутівки Марія Богдан розповіла, що після уроків можна доїхати автобусом до райцентру і зняти гроші. Але назад треба добиратися попутками. Отож отримання зарплати перетворюється на кількагодинне поневіряння.

Тим часом, як з’ясувалося, проблема не лише у віддаленості банкоматів. Освітяни скаржилися, що восени почали затримувати виплати зарплат.

Люди у жовтні їздили до Сосниці по кілька разів, а їх чекали нулі на особистих рахунках.

У листопаді борги надійшли на картки. Але…

Як повідомила головний бухгалтер Сосницького районного відділу освіти Тамара Біжовець, раніше установа за отримання готівки в банку сплачувала два відсотки від суми, а тепер нас обслуговують безпроцентно. Економія бюджетних фінансів начебто очевидна. Але вона (увага!) забезпечується… за рахунок сільських педагогів. Бо їхні поїздки по зарплату до райцентру ніхто не компенсує.

Павленко Сергій, “Голос України”

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.