Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 травня, 01:11:12

Інновації: як подвоїти виробництво м’яса без збільшення витрат

24.11.2011   08:17Агенцiя

Українські сільгоспвиробники за рік-два можуть збільшити виробництво свинини практично у два рази без збільшення витрат, а лише завдяки сучасним інноваційним підходам.

Про це йшлося на обласній науковій конференції з питань запровадження інноваційних технологій в аграрному виробництві, яка відбулась сьогодні в Чернігові.

Як зазначив генеральний директор корпорації “Укрзооветпромпостач”, Василь Лісовенко, збільшення виробництва м’яса можливе лише завдяки збалансованому підходу до годівлі тварин. “Правильно підібраний корм, постійний доступ до свіжої води та повітря, а також інші технологічні інновації дозволять вітчизняному свинарству перестати бути затратним і неефективним, – підкреслив Василь Лісовенко. – І це без додавання у корм всіляких стимуляторів росту та антибіотиків, а лише завдяки ефективно вибудованій технології вирощування”.

У Європі, наприклад, ще півстоліття тому для вирощування одного кілограму свинини виробник використовував 6 кілограмів кормів, а зараз, завдяки поліпшенню генетики та збалансованій годівлі – всього 2,6-3,1 кілограма.

Про залежність надоїв молока від новітніх підходів у годівлі тварин інформував академік Національної аграрної академії наук України Павло Достоєвський. На його думку, без збалансованої годівлі тварин, заснованої на останніх дослідженнях науковців, годі й сподіватись на високу продуктивність дійної череди. Він навів приклад підприємства “Агро-світ” з Київщини, яке озброївшись інноваціями, за три роки підняло надії з 5,4 тисячі кілограмів молока на рік від однієї корови до 8 тисяч кг. На Чернігівщині подібних результатів досягло підприємство “Пісківське” Бахмацького району.

Про застосування сучасних технологій при вирощуванні зернових культур, цукрових буряків, картоплі тощо на конференції поінформував директор державного підприємства “Агробіотех” (Київ), доктор біологічних наук Сергій Пономаренко.

Як повідомив начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак, в Чернігівській області активно впроваджуються нові технології – і у рослинництві, і у тваринництві. Селекціонери Носівської селекційно-дослідної станції створили сорти озимого жита з потенційною врожайністю 100 центнерів з гектару та ярого ячменю з врожайністю 70-80 ц/га. У Прилуцькому районі у ФГ “Добродій-Агро” на побудовано одна з найбільших в державі система крапельного зрошення плодового саду. В області активно впроваджуються технології поверхневого обробітку грунту – “міні-тілл” та “ноу-тілл”.

У поточному році завершено будівництво одного з найбільш потужних в Україні елеватора у ТОВ “Елеватор – Агро” Прилуцького району загальною потужністю 194 тисяч тонн. В перспективі намічено збудувати ще 7 сучасних елеваторів середньої потужності понад 100 тисяч тонн у різних адміністративних одиницях області.

Прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Як ефективно впоратися з багатозадачністю: допоможе чек-лист

Як ефективно впоратися з багатозадачністю: допоможе чек-лист 10:48

Щодня ми виконуємо багато завдань, які потребують від нас концентрації уваги. Через завантаженість можна легко забути про важливий момент або взагалі про саму справу, в результаті чого можуть виникнути проблеми.

Смачні рецепти вихідного дня: 12 смачних заправок для овочевих салатів 10:34

Ось і настане скоро літо - той чарівний час, коли велика кількість овочів дозволяє нам вести здоровий спосіб життя і харчуються не калорійною їжею. Як ви розумієте, мова зараз йде про салати.

Як зберігати свіжу зелень. ТОП-5 порад

Як зберігати свіжу зелень. ТОП-5 порад 10:29

Петрушка, базилік, кріп, кінза, рукола не лише додають стравам особливого смаку, а й вельми корисні. Для довготривалого зберігання зелені застосовують замороження та сушіння.

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 травня

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 травня 10:18

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 17 по 23 травня 2021 року.