Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 жовтня, 07:05:29

Інновації: як подвоїти виробництво м’яса без збільшення витрат

24.11.2011   08:17Агенцiя

Українські сільгоспвиробники за рік-два можуть збільшити виробництво свинини практично у два рази без збільшення витрат, а лише завдяки сучасним інноваційним підходам.

Про це йшлося на обласній науковій конференції з питань запровадження інноваційних технологій в аграрному виробництві, яка відбулась сьогодні в Чернігові.

Як зазначив генеральний директор корпорації “Укрзооветпромпостач”, Василь Лісовенко, збільшення виробництва м’яса можливе лише завдяки збалансованому підходу до годівлі тварин. “Правильно підібраний корм, постійний доступ до свіжої води та повітря, а також інші технологічні інновації дозволять вітчизняному свинарству перестати бути затратним і неефективним, – підкреслив Василь Лісовенко. – І це без додавання у корм всіляких стимуляторів росту та антибіотиків, а лише завдяки ефективно вибудованій технології вирощування”.

У Європі, наприклад, ще півстоліття тому для вирощування одного кілограму свинини виробник використовував 6 кілограмів кормів, а зараз, завдяки поліпшенню генетики та збалансованій годівлі – всього 2,6-3,1 кілограма.

Про залежність надоїв молока від новітніх підходів у годівлі тварин інформував академік Національної аграрної академії наук України Павло Достоєвський. На його думку, без збалансованої годівлі тварин, заснованої на останніх дослідженнях науковців, годі й сподіватись на високу продуктивність дійної череди. Він навів приклад підприємства “Агро-світ” з Київщини, яке озброївшись інноваціями, за три роки підняло надії з 5,4 тисячі кілограмів молока на рік від однієї корови до 8 тисяч кг. На Чернігівщині подібних результатів досягло підприємство “Пісківське” Бахмацького району.

Про застосування сучасних технологій при вирощуванні зернових культур, цукрових буряків, картоплі тощо на конференції поінформував директор державного підприємства “Агробіотех” (Київ), доктор біологічних наук Сергій Пономаренко.

Як повідомив начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак, в Чернігівській області активно впроваджуються нові технології – і у рослинництві, і у тваринництві. Селекціонери Носівської селекційно-дослідної станції створили сорти озимого жита з потенційною врожайністю 100 центнерів з гектару та ярого ячменю з врожайністю 70-80 ц/га. У Прилуцькому районі у ФГ “Добродій-Агро” на побудовано одна з найбільших в державі система крапельного зрошення плодового саду. В області активно впроваджуються технології поверхневого обробітку грунту – “міні-тілл” та “ноу-тілл”.

У поточному році завершено будівництво одного з найбільш потужних в Україні елеватора у ТОВ “Елеватор – Агро” Прилуцького району загальною потужністю 194 тисяч тонн. В перспективі намічено збудувати ще 7 сучасних елеваторів середньої потужності понад 100 тисяч тонн у різних адміністративних одиницях області.

Прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.