Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 жовтня, 12:12:14

Податок на нерухомість: хто платитиме?

29.03.2013   11:47Агенцiя

З початку 2013 року запроваджено новий податок — на житлову нерухомість. А нововведення, як відомо, завжди вимагає великої роз’яснювальної роботи, злагодженості дій.

Як зазначила начальник  управління оподаткування фізичних осіб ДПС у Чернігівській області Світлана Волкова, нині чернігівські податківці через засоби масової інформації, на різних заходах, зустрічах з платниками податків ведуть просвітницьку діяльність. Створюється і база даних платників податку на нерухоме майно. Інформація про власників житлових будинків, квартир, інших об’єктів нерухомості до 15 квітня повинна надійти до податкової від органу державної реєстрації прав на нерухоме майно.

Оподатковуватися будуть об’єкти житлової нерухомості – будинки та квартири. За наявності у платника податку кількох таких об’єктів база оподаткування визначається окремо за кожним з них. До речі, податковим кодексом передбачені пільги - зменшення бази оподаткування об'єктів житлової нерухомості та повне або часткове звільнення від сплати податку. Зокрема, зменшується база оподаткування об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи: для квартири - на 120 кв. м. та для житлового будинку - на 250 кв.м. Інакше кажучи, оподаткування відбувається, якщо житлова площа квартири чи будинку перевищує зазначені квадрати.

Така пільга надається одному платнику податку  один раз на рік і на один об’єкт нерухомості.

На підставі даних держреєстратора податківці області до 1 липня надішлють платникам – фізичним особам персональні повідомлення-рішення про суму податку. ЇЇ треба сплатити протягом 60 днів з дня його вручення.

Юридичні особи  самостійно обчислюють його суму виходячи з житлової площі об’єкта оподаткування на підставі документів, які підтверджують право власності на нього.

Наразі у Державній  податковій службі Чернігівщини не можуть назвати конкретну кількість  власників помешкань та інших  об’єктів нерухомості, які сплачуватимуть податок на нерухоме майно. Є лише попередні розрахунки, складені на основі інформації за попередні роки, поданої вже колишнім держреєстратором(бюро технічної інвентаризації). Передбачається, що Чернігівщина отримає приблизно 600 тис. грн. такого податку. Насьогодні від фізичних та юридичних осіб, платників даного податку,  до місцевих громад області вже надійшло 70 тис. грн.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю  ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

З 1 листопада 2021 року на Чернігівщині діє заборона на лов водних біоресурсів на зимувальних ямах 10:16

З метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання, відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Чернігівській області від 18.10.2021 № 134-од, з 1 листопада 2021 року до початку весняно - літньої заборони, забороняється будь-який вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах в осінньо-зимовий період 2021 – 2022 років.

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса 10:08

25 жовтня о 10:57 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про те, що на території автокооперативу "Авіатор" по вул. Брюховця, 22 в м. Ніжині виявлено металевий предмет, схожий на вибухонебезпечний. На нього натрапили місцеві мешканці під час проведення земляних робіт біля власних гаражів.

 Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги

Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги 10:04

Чернігівською окружною прокуратурою в інтересах держави в особі Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району внесено позовну заяву до Чернігівського районного суду до приватних осіб про знесення самочинного будівництва та звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок.

 На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости

На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости 09:57

Продовжуються підготовчі роботи до капітального ремонту штучних споруд на автодорозі Р-56 Чернігів - Пакуль - Славутич - КПП "Чорнобиль". Оновити планується три мости: два на ділянці за с. Михайло-Коцюбинське та один поблизу с. Пакуль. На всіх трьох мостах завершені роботи по спорудженню тимчасових об'їзних доріг. Стару переправу поблизу села Пакуль вже почали демонтувати.

Податкові ризики: як не потрапити до перевірки

Податкові ризики: як не потрапити до перевірки 09:50

Заступниця начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Ольга Корнієвська проінформувала щодо результатів роботи податкового аудиту на Чернігівщині та пояснила, на що звернути увагу платникам, щоб уникнути податкових ризиків у діяльності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини