Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 грудня, 16:15:03

Інформаційний дайджест від податкової

19.03.2013   14:32

У цій підбірці йде мова про останній день сплати авансових внесків з податку на прибуток та зміни у Податковому кодексі

Останній день сплати авансових внесків з податку  на прибуток

29 березня 2013 року останній  день сплати авансових внесків  з податку на прибуток за  березень 2013 року. Нагадуємо, що з початку цього  року діють нові реквізити бюджетних  рахунків для сплати авансових внесків з податку на прибуток. Нові реквізити розміщено на субсайтах органів ДПС, у ЗМІ, а також Центрах обслуговування платників податків.

У Податковому  кодексі податок на прибуток підприємств зазнав революційних змін

Визнання доходів та витрат з метою визначення об’єкту оподаткування податком на прибуток здійснюється за методом „нарахувань” та співставлень, передбаченим відповідними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

Так, доходи та витрати враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування  у момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати грошових коштів. Кодексом передбачено поступове  зниження ставки податку на прибуток до 16 відсотків (з 01.01.2013р. застосовується ставка - 19 відсотків; з 01.01.2014р.– 16 відсотків).

Виконання завдань, покладених на  міську владу, неможливе без  належного фінансового забезпечення. А надходження коштів до бюджету  головним чином забезпечується зусиллями Державної податкової інспекції у м. Чернігові ДПС. Є такі суб’єкти господарювання які при значних сумах валових доходів сплачують мізерні, просто копійчані суми податку на прибуток. Інші  і взагалі його не сплачують, декларуючи збитки.

Найнеприємніше у цій  ситуації те, що у списку  неефективних підприємств часом значаться  і доволі відомі, котрі очолюють керівники з солідним досвідом, знані у регіоні господарники.

За результатами подання податкової звітності за 2012р. із 2504 підприємств задекларували збиткову діяльність 161.  Сума збитків -  220,5 млн. грн. У порівнянні із результатами 2011 року відбулося зменшення суми задекларованих збитків на 180,2 млн. грн.

При опрацюванні звітності встановлено, що найбільша кількість збиткових підприємств у торгівлі - 66 (сума збитків 45,9 млн. грн.), у промисловості – 33 (сума збитків 109,1 млн. грн.), а у будівництві – 18 (збитки 26,1 млн. грн.).

Вихід із ситуації щодо зменшення  збиткових підприємств у Чернігові податківці вбачають у проведенні системної роботи у цьому напрямку. Йдеться про зустрічі з керівниками, проведення засідань робочих груп, підвищення якості документальних перевірок та першочергове проведення камеральних перевірок. До речі, податку на прибуток з початку року надійшло 34,6 млн.грн., це більше минулорічного надходження на 4,2 млн. грн.

Податкова служба  взяла  чіткий орієнтир на поглиблення партнерських відносин з платником, максимальну  лояльність у ставленні до нього. Адже  ми добре розуміємо, що від стану нашої економіки, наповнення бюджету залежить добробут людей, міць держави. Ефективна робота підприємств  потрібна не лише податковій службі. Збитково працювати – непрестижно, а імітувати  збитки – злочинно.

 

Останні новини Чернігівщини

ТОП 5 послуг для людей з інвалідністю від служби зайнятості

ТОП 5 послуг для людей з інвалідністю від служби зайнятості 08:55

Протягом січня-листопада 2025 року послугами Чернігівської обласної служби скористалися понад 1,3 тис. людей з інвалідністю.

До суду направлено справу трьох російських командирів, причетних до загибелі 20 людей у Чернігові 08:48

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направили до суду обвинувальний акт стосовно командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу зс рф та двох підлеглих командирів батальйонних тактичних груп.

На Чернігівщині внаслідок ворожої атаки поранені двоє людей: поліція документує воєнні злочини росіян

На Чернігівщині внаслідок ворожої атаки поранені двоє людей: поліція документує воєнні злочини росіян 08:47

Вчорра вдень російська армія ударила безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.

 Агентство Enabel передало Чернігівському центру крові нову автівку і допоможе з ремонтом приміщення

Агентство Enabel передало Чернігівському центру крові нову автівку і допоможе з ремонтом приміщення 08:45

У Чернігові підписали меморандум між ОВА, Бельгійським агентство з міжнародного співробітництва Enabel, Центром крові і підрядником щодо капітального ремонту будівлі Центру. У проєкті також передбачена термомодернізація.

5 грудня: цей день в Україні і світі

5 грудня: цей день в Україні і світі 08:36

День 1381 Російська агресія - Day 1381 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини