Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 13:09:12

Фінансові інтереси податківців і платників податків

22.11.2011   08:38Агенцiя

Всім відомо, що нові документи, як правило, сприймаються не одразу. Податковий кодекс України виявився не виключенням із загального правила. Роз’яснення положень Податкового кодексу України – одне з найважливіших завдань, яке покладено на даний час на податківців.

Федір Уляненко

Федір Уляненко

Норми Податкового кодексу спрямовані, у першу чергу, на удосконалення адміністрування податків, зниження податкового навантаження на бізнес, створення стимулів для інноваційно-технологічного розвитку вітчизняної економіки.

Запорукою стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності вітчизняних підприємств є запровадження до 2016 року нульової ставки податку на прибуток новоутворених підприємств (юридичних осіб), а також підприємств з оборотом до 3 млн. грн. та кількістю працівників не більше 20 чоловік.

Вирішення соціальних завдань, підтримка повноцінного функціонування економіки країни та її господарюючих суб’єктів залежить передусім від забезпечення своєчасних і у повному обсязі бюджетних надходжень. Податківці міста продовжують працювати у звичному для них режимі та забезпечувати стабільні надходження до бюджетів усіх рівнів. За підсумками 10 місяців 2011 року надійшло 767,7 млн.грн.

До Державного бюджету зібрано 391,8 млн.грн. або 105,3% доведеного завдання (+ 19,7 млн.грн.).

Загальний фонд Державного бюджету поповнився на 383,5 млн.грн., додатково надійшло 28,3 млн.грн.

Позитивні тенденції розвитку економіки держави знайшли адекватне відображення у розрахунках з бюджетом підприємств різних секторів економіки.

Визначальними платежами залишаються такі податки, як податок на додану вартість, питома вага якого у загальних обсягах становить 56,7%, та податок на прибуток 31,0%.

Досягнуто приросту збору у порівнянні із аналогічним періодом минулого року як по податку на прибуток – у 1,6 рази або 46,2 млн.грн. так і по податку на додану вартість – у 1,4 рази або 58,2 млн.грн.
Надходження місцевого бюджету склали 375,9 млн.грн., що на 14,8% або 48,4 млн.грн. більше минулорічних показників.

За жовтень до Державного бюджету надійшло 33,6 млн.грн., загальний фонд поповнився на 32,7 млн.грн., до місцевого бюджету зібрано 39,7 млн.грн.

З питань дотримання вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати охоплено перевірками 47 суб’єктів господарювання (фізичних та юридичних осіб).

Протягом року виявлено 1750 найманих осіб, які працювали без укладання трудових угод, водночас без сплати податку на доходи фізичних осіб до бюджету.

До державної реєстрації залучено 475 громадян, якими сплачено до бюджету 44 тис. грн. податків. З початку поточного року до місцевого бюджету надійшло 294,5 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що складає 78% від надходження усіх місцевих податків.

З метою збільшення обсягів декларування доходів суб’єктами господарювання та сплати податків до державного бюджету податківцями міста проводиться індивідуальна робота з кожним платником, які мають ознаки таких, що мінімізують податкові зобов’язання та використовують схеми ухилення від оподаткування.

Протягом 2011 року проведено 66 засідань робочих груп, на які було запрошено керівників 446 підприємств цієї категорії.

Залучаються до сплати податку на прибуток збиткові підприємства.
Так, заслухано 263 керівника таких підприємств, з яких 104 ліквідували збитки на суму 485,4 млн. грн., у т. ч. виведено на прибутковий рівень 54 підприємства.

Тому одним із завдань міських податківців застерегти суб’єктів господарювання від діяльності у неправовому полі, руйнування схем ухилення від сплати податків.

Але ж більшість чернігівських суб’єктів підприємницької діяльності – це сумлінні платники податків, які вчасно звітують і добровільно сплачують податки.

Тому рівень добровільної сплати податків Чернігівськими підприємствами до Державного бюджету становить 94,0%.

Таке розуміння веде до взаємної довіри, до конкретних прозорих відносин на основі справедливості і законності.


Федір Уляненко, голова комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Чернігові, начальник ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: за кошти міського бюджету придбали новий сучасний ультразвуковий апарат

Ніжин: за кошти міського бюджету придбали новий сучасний ультразвуковий апарат 13:08

7 травня міський голова Олександр Кодола з робочим візитом відвідали пологовий будинок.

Владислав Атрошенко зустрівся з ветеранами з нагоди 76-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Владислав Атрошенко зустрівся з ветеранами з нагоди 76-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 12:55

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у міській раді зустрівся з ветеранським активом міста.

У Ніжинському районі готуються прийняти резервістів на навчання

У Ніжинському районі готуються прийняти резервістів на навчання 10:56

Днями заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк та керівник апарату ОДА Станіслав Робота провели нараду щодо організації та проведення навчальних зборів територіальної оборони Ніжинського району.

Обласна рада започаткувала роздільне сортування побутових відходів

Обласна рада започаткувала роздільне сортування побутових відходів 10:33

В адмінбудівлі обласного представницького органу впроваджується роздільне сортування сміття.

За тиждень викрито 31 порушення Правил рибальства, - Чернігівський рибоохоронний патруль

За тиждень викрито 31 порушення Правил рибальства, - Чернігівський рибоохоронний патруль 10:17

З 29 квітня по 6 травня державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 31 порушення Правил рибальства. Так, складено п’ять протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та 22 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства).