Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 травня, 00:41:58

Ялівщина – для простих людей чи багатіїв?

21.11.2011   13:07Агенцiя

Про збереження та відтворення зелених зон Чернігова говорили учасники “круглого столу”, що відбувся 17 листопада у Чернігівській міській раді. Організатором заходу виступило комунальне підприємство “Зеленбуд”. І серед питань, які розглядалися, було, зокрема, таке “Шляхи зменшення антропогенного впливу на лісопарк “Ялівщина”.

Начальник КП “Зеленбуд” Володимир Брайко під час виступу наголосив, що “перлину Чернігова – урочище Ялівщина – треба зберегти”, а задля цього, на його думку, варто обмежити доступ людей, які засмічують цю територію, залишають після себе пляшки та бляшанки, розпалюють багаття, вигулюють собак і не прибирають за тваринами. Прозвучала також думка, що для відпочинку чернігівців варто більше використовувати Кордівку, однак цей мальовничий лісопарк треба розчистити та відповідно облаштувати.

В. Брайко зазначив також, що загалом в Чернігові зелені насадження складають 27% від загальної площі міста, це понад 2 тис. га. В розрахунку на одного жителя міста площа зелених масивів складає 7 кв. м, а нормативний показник – 20 кв. м на одну людину. Приблизно 1 тис. га зелених насаджень знаходиться в зоні міської забудови. Переважна більшість вкритих лісом площ входить до складу таких лісопарків, як “Ялівщина”, “Кордівка”, лісопарк вздовж Київського шосе та урочище “Святе”.

З усього вищевказаного напрошується висновок, що “Ялівщину” варто зберегти в природному стані. Для цього логічним кроком було в надати “перлині Чернігова” статус регіонального ландшафтного парку. Однак, як повідомляли місцеві ЗМІ, Чернігівська міська влада має інший намір (і вже готовий детальний план) – створити в “Ялівщині” культурно-розважальний парк (з закладами харчування, стоянками для автомобілів, спортивними майданчиками). Яким же чином буде зменшуватися “антропогенний вплив”? На це питання ні В.Брайко, ні заступник Чернігівського міського голови М.Сенькович відповісти не змогли.

Зате столичні науковці, які взяли участь у “круглому столі”, а саме – президент Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимир Червоний, доктор сільськогосподарських наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергій Ковалевський – висловили думку, що “Ялівщина” має залишатися “перлиною Чернігова”. Фахівці побували на цьому об’єкті, щоб ознайомитися зі станом зелених насаджень й надати свої рекомендації щодо їх збереження. За їх словами, Ялівщина – унікальне явище на теренах України.

Вікторія Кудіна

Останні новини Чернігівщини

Як ефективно впоратися з багатозадачністю: допоможе чек-лист

Як ефективно впоратися з багатозадачністю: допоможе чек-лист 10:48

Щодня ми виконуємо багато завдань, які потребують від нас концентрації уваги. Через завантаженість можна легко забути про важливий момент або взагалі про саму справу, в результаті чого можуть виникнути проблеми.

Смачні рецепти вихідного дня: 12 смачних заправок для овочевих салатів 10:34

Ось і настане скоро літо - той чарівний час, коли велика кількість овочів дозволяє нам вести здоровий спосіб життя і харчуються не калорійною їжею. Як ви розумієте, мова зараз йде про салати.

Як зберігати свіжу зелень. ТОП-5 порад

Як зберігати свіжу зелень. ТОП-5 порад 10:29

Петрушка, базилік, кріп, кінза, рукола не лише додають стравам особливого смаку, а й вельми корисні. Для довготривалого зберігання зелені застосовують замороження та сушіння.

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 травня

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 травня 10:18

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 17 по 23 травня 2021 року.