Ялівщина – для простих людей чи багатіїв?
Про збереження та відтворення зелених зон Чернігова говорили учасники “круглого столу”, що відбувся 17 листопада у Чернігівській міській раді. Організатором заходу виступило комунальне підприємство “Зеленбуд”. І серед питань, які розглядалися, було, зокрема, таке “Шляхи зменшення антропогенного впливу на лісопарк “Ялівщина”.

Начальник КП “Зеленбуд” Володимир Брайко під час виступу наголосив, що “перлину Чернігова – урочище Ялівщина – треба зберегти”, а задля цього, на його думку, варто обмежити доступ людей, які засмічують цю територію, залишають після себе пляшки та бляшанки, розпалюють багаття, вигулюють собак і не прибирають за тваринами. Прозвучала також думка, що для відпочинку чернігівців варто більше використовувати Кордівку, однак цей мальовничий лісопарк треба розчистити та відповідно облаштувати.
В. Брайко зазначив також, що загалом в Чернігові зелені насадження складають 27% від загальної площі міста, це понад 2 тис. га. В розрахунку на одного жителя міста площа зелених масивів складає 7 кв. м, а нормативний показник – 20 кв. м на одну людину. Приблизно 1 тис. га зелених насаджень знаходиться в зоні міської забудови. Переважна більшість вкритих лісом площ входить до складу таких лісопарків, як “Ялівщина”, “Кордівка”, лісопарк вздовж Київського шосе та урочище “Святе”.
З усього вищевказаного напрошується висновок, що “Ялівщину” варто зберегти в природному стані. Для цього логічним кроком було в надати “перлині Чернігова” статус регіонального ландшафтного парку. Однак, як повідомляли місцеві ЗМІ, Чернігівська міська влада має інший намір (і вже готовий детальний план) – створити в “Ялівщині” культурно-розважальний парк (з закладами харчування, стоянками для автомобілів, спортивними майданчиками). Яким же чином буде зменшуватися “антропогенний вплив”? На це питання ні В.Брайко, ні заступник Чернігівського міського голови М.Сенькович відповісти не змогли.
Зате столичні науковці, які взяли участь у “круглому столі”, а саме – президент Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимир Червоний, доктор сільськогосподарських наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергій Ковалевський – висловили думку, що “Ялівщина” має залишатися “перлиною Чернігова”. Фахівці побували на цьому об’єкті, щоб ознайомитися зі станом зелених насаджень й надати свої рекомендації щодо їх збереження. За їх словами, Ялівщина – унікальне явище на теренах України.
Вікторія Кудіна
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.