«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.
«Однією з найгостріших проблем, з якими стикається бізнес, залишається кадрове забезпечення, особливо у сфері робітничих професій. Для її вирішення ми активно впроваджуємо підходи, орієнтовані на підготовку та перепідготовку працівників відповідно до реальних потреб ринку праці», – зазначив заступник голови Чернігівської ОДА Сергій Зенченко.
Окремо він наголосив і на іншій стороні питання — важливості максимального впровадження економічної безбар’єрності як одного з напрямів Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору, що прийнята за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Про можливості для бізнесу у сфері підготовки робітничих і технічних спеціальностей від Фонду розвитку підприємництва розповіла його керівниця Марія Гусакова. Зокрема, мова йшла про новий проєкт, який Фонд реалізує разом з європейськими партнерами – це програма «Від навчання до працевлаштування: професійне навчання для жінок та інших цільових груп».
Оскільки зараз в Україні оголошено військовий стан, більшість чоловіків воюють, чимало людей виїхало за кордон або у більш безпечні місця, постійно виникає потреба у перекваліфікації і перенавчанні жінок, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів, інших категорій населення, які зіштовхнулися з безробіттям і бажають змінити професію. Саме ці групи людей нині зустрічають найбільше бар’єрів у доступі на ринок праці.
Проєкт стартував у червні. Наразі триває його перша активна фаза – прийом заявок від бізнесу. Аби взяти участь у програмі, підприємець має подати заявку на ІТ порталі.
«Фонд спеціалізується на роботі з малими, мікромалими та середніми підприємствами. І саме від них ми зараз чекаємо зворотної реакції щодо участі в проєкті. Передусім, нам треба розуміти актуальну потребу у відкритих вакансіях. Зі свого боку ми зробимо все можливе, щоб її задовільнити. У планах – перенавчити мінімум 2 тисячі осіб, з яких 60 % – жінки, але проєкт відкритий і для інших категорій», – повідомила Марія Гусакова.
У тісній співпраці з роботодавцями кандидати пройдуть перепідготовку в закладах освіти з використанням адаптованих програм навчання для робітничих та технічних професій. Третину навчання складатиме виробнича практика. Таким чином, завдяки проєкту його учасниці та учасники незалежно від життєвих обставин зможуть знайти гідне місце на ринку праці.
Фінансування теоретичного та практичного навчання майбутніх співробітників здійснюватиметься Фондом і партнерами-донорами.
Про регіональну підтримку бізнесу в умовах воєнного стану розповіла фахівець Департаменту економічного розвитку ОВА Світлана Товстоліс.
«На сьогодні в області на підтримку малого і середнього бізнесу діють дві основні програми – Обласна Програма розвитку малого і середнього підприємництва на 2021 - 2027 роки, а також Комплексна Програма підвищення конкурентоспроможності Чернігівської області на 2021-2027 роки «Чернігівщина конкурентоспроможна». Обидві програми розроблялися ще до війни, тому були відкориговані в умовах реалій сьогодення», – зауважила спікерка.
У рамках Обласної програми розвитку МСП здійснюється фінансова підтримка суб’єктів підприємництва для часткового відшкодування витрат на визначення шкоди і збитків, спричинених збройною агресією російської федерації.
Комплексна Програма підвищення конкурентоспроможності спрямована на часткову компенсацію витрат підприємств на виставково-ярмаркові заходи як на національному, так і та міжнародному рівнях. Ще один напрям – відшкодування витрат з сертифікації продукції, систем управління тощо.
«Маємо максимально поєднувати як державні і регіональні механізми, так і залучення міжнародної підтримки – необхідно використати всі наявні інструменти, аби допомогти малому і середньому бізнесу Чернігівщини вистояти в ці непрості часи, сприяти сталому розвитку економіки області, а нашим людям - отримати можливості для працевлаштування», – підсумував Сергій Зенченко.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
В Україну прийшла спека: як безпечно пережити +30°C і вище 16:49
Цими днями температура в багатьох регіонах України перетнула позначку +30°C. Попереду ще кілька спекотних днів. Висока температура може негативно впливати на здоров’я, особливо у людей літнього віку, дітей, вагітних, а також у тих, хто має хронічні захворювання.
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.