Про управління відходами на підприємствах, сайт «ЕкоЗагроза» та відповідальність за порушення – на «Діалозі влади та бізнесу»
Чергове засідання регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» присвячене екологічному питанню.
«Тема – важлива як для органів влади, так і для бізнесу. Адже наша спільна мета – охорона, раціональне використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки, що є необхідною умовою нашого життя», – звернувся до зібрання Іван Ващенко, заступник голови ОДА,
На Чернігівщині контроль у сфері охорони навколишнього природного середовища здійснює Державна екологічна інспекція в області.
Її представники роз’яснили основні питання, які хвилюють бізнес.
Приміром, підприємства, які є утворювачами відходів або займаються їх управлінням, обов’язково повинні мати план управління відходами.
На цьому наголосив Ігор Михайлов, начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) у сферах запобігання утворенню та управлінню відходами, поводження з небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції у Чернігівській області.
Цей документ визначає контроль за утворенням, обробкою, транспортуванням, зберіганням та утилізацією відходів.
Також підприємці, які здійснюють операції з оброблення відходів чи мають такий намір, зобов’язані отримати дозвіл на це ще до початку своєї діяльності.
Для здійснення дій з управління небезпечними відходами підприємство повинно оформити ліцензію, а для транскордонного перевезення відходів – отримати письмову згоду (повідомлення) від Міндовкілля.
Ігор Михайлов розповів і про онлайн-платформу «Екосистема», де підприємці можуть знайти актуальну екологічну інформацію. Наприклад, подати документи, щоб отримати адміністративну послугу, повідомити про порушення природоохоронного законодавства, долучитися до громадських обговорень тощо.
Порушення у сфері управління відходами з боку підприємств можуть потягнути за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
Ще один дієвий онлайн сервіс презентував Олег Трейтяк, заступник начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області.
Мова про сайт «ЕкоЗагроза».
«Це – сервіс, створений Міндовкіллям за сприяння міжнародних партнерів. Він дозволяє фіксувати всі факти порушення природоохоронного законодавства та швидко повідомити про них», – наголосив представник екоінспекції.
Щоб повідомити про порушення, на сайті «ЕкоЗагроза» необхідно зареєструватися, адже анонімні звернення не підлягають розгляду.
Потім – залишити повідомлення з адресою екологічного порушення, краще – з фото і додатковою інформацією. Далі за фактом такого звернення представники Державної екологічної інспекції в області проведуть перевірку.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.