Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 10:40:22

Про напрями подальшої співпраці з USAID: в пріоритеті – підтримка бізнесу та сільське господарство

22.01.2025   17:07Агенцiя

Плани подальшої співпраці обговорили сьогодні в Чернігівській ОВА на зустрічі з представниками проєкту USAID «Економічна підтримка України».

    «Після повномасштабного вторгнення ми зробили фокус на інфраструктурні проєкти. Тепер ще й на розвиток економіки і підтримку малого та середнього бізнесу. Ми хочемо зрозуміти, як можемо допомогти місцевим підприємствам відновити отримання прибутку, а також заохочувати внутрішньо переміщених осіб, забезпечувати їх роботою», – каже заступниця директора проєкту USAID «Економічна підтримка України» Кірстен Пфайффер.

Одним із найбільш розвинених видів діяльності на Чернігівщині є сільське господарство.

У зв’язку з постійними обстрілами бізнес, розташований у прикордонні, вимушений релокуватись в глибину області. Тому є необхідність в пошуку місць та облаштуванні приміщень.

Також серед потреб у цій сфері  – створення переробних підприємств, розмінування сільгоспземель, перенавчання жінок на чоловічі спеціальності та автоматизація певних виробничих процесів через недостатність кадрів, підтримка щодо зберігання зерна та продукції овочівництва і садівництва, забезпечення енергонезалежності тощо.

Говорили учасники зустрічі й про відновлення інфраструктури, підтримку підприємництва та розвиток економічного зростання Чернігівщини.

    «Створення соціальної інфраструктури та доступ до медицини – основний пріоритет для того, щоб люди тут залишалися, працювали і регіон надалі економічно розвивався», – каже перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем.

Так, є необхідність у стимулюванні експорту, центрів підтримки підприємництва,  а також створенні індустріальних парків, інформаційних пунктів підтримки бізнесу у громадах, офісу діалогової платформи «бізнес – влада», підвищенні енергонезалежності.

    «Наш регіон – один  із найбільш постраждалих від вторгнення рф. Відповідно ми маємо суттєві втрати в бізнесі (більше 500 зруйнованих підприємств), релокацію людей з прикордоння. Слід врахувати й логістичний куток, в якому опинилась Чернігівщина. Викликів досить багато. Маємо працювати над вирішенням проблемних питань та намагатися максимально відновити бізнес-процеси і економічне середовище для створення робочих місць. Ми сподіваємось, що проєкти та програми, які будуть реалізовуватись в цьому допоможуть», – підсумував Костянтин Мегем.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37

30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.

Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54

1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».

Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33

Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.

У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02

На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.

Поліція затримала причетного до підпалу автомобіля у Ніжинському районі 08:32

Вночі 30 червня до поліції надійшло повідомлення про загоряння автомобіля в місті Борзна Ніжинського району.