Про відновлення, розвиток і виклики в агробізнесі - з профільним міністром та представниками влади
Днями у Ніжині відбулася чергова зустріч «Діалог влади та бізнесу». Серед запрошених – аграрії області та посадовці.
Цього разу мова йшла про відновлення, розвиток і виклики, які стоять перед агробізнесом.
Присутні мали можливість поспілкуватися з начальником Чернігівської ОВА В’ячеславом Чаусом та Міністром аграрної політики та продовольства України Віталієм Ковалем.
«Були питання від аграріїв, які потребують вирішення в особистому порядку. Такі, як оподаткування, робота платформи ДАР. Аграрії з прикордоння висловилися і про «Доступні кредити 5-7-9%». Програма потрібна, вона працює. Маємо приділяти більше уваги кредитуванню прикордонного бізнесу. Взяли на контроль. Профільне міністерство сприятиме», - зазначив очільник ОВА В’ячеслав Чаус.
Також під час зустрічі презентовано Національну програму з агропереробки (переробка агрокультур) в Чернігівській області.
«Тут мова про збільшення вартості експорту від агросектору. Якраз експорт агросировини займає одне з провідних місць. Але можна постачати до ЄС не сировину, а вже перероблену продукцію з доданою вартістю. Це вигідніше. Держава допомагає. Є гранти, є пільгові програми кредитування», - сказав В’ячеслав Чаус.
«Окрема тема – розвиток глибинної переробки продукції. Закінчився час, коли маємо лише експортувати сировину. Сьогодні необхідно перетворити те, що вирощено в Україні, у високомаржинальний продукт і продавати його з високою доданою вартістю. Щороку ми разом повинні піднімати вартість тонни експорту», - наголосив Віталій Коваль.
Міністр зазначив, що наступне спільне завдання – євроінтеграція.
Спілкуючись із підприємцями, Віталій Коваль наголосив, що важливо формувати плани не лише на рік, а мати довгострокові програми.
Нагадаємо, що регіональна платформа «Діалог влади та бізнесу» працює в межах ініціативи Президента України Володимира Зеленського. На Чернігівщині – це вже четверта зустріч.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.
Псевдобанкіри заволоділи коштами жінки у сумі понад 55 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 12:13
Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:01
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 12 чернігівців, за знищене — троє 10:57
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 19 березня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.