Пільгове кредитування для посилення енергетики: детально на брифінгу в ОВА
З 20 липня запрацювали урядові програми безвідсоткового кредитування громадян, а також програма «Доступні кредити 5-7-9» для ОСББ та ЖБК на купівлю обладнання для генерації з альтернативних джерел енергії та установок для зберігання енергії.
Про їхні деталі розповіли сьогодні спікери на брифінгу в медіацентрі Чернігівської ОВА.
«Наразі державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» користується великим попитом на Чернігівщині. З 20 липня до неї додано новий напрям – безвідсоткові кредити громадянам для встановлення енергообладнання потужністю до 10 кВт та надання можливості для ОСББ та ЖБК брати участь у цій програмі для встановлення обладнання альтернативної генерації електроенергії. Програма буде працювати у комбінації із грантовою програмою «ГрінДІМ», – зазначила заступниця директора Департаменту економічного розвитку ОДА Світлана Полторацька.
У липні 19 найбільших банків підписали Меморандум про пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури. Серед них – Ощадбанк та Приватбанк.
За словами заступника начальника філії — Чернігівського обласного управління АТ «Ощадбанк» з мікро-, малого та середнього бізнесу Євгена Мосича, у фінансуванні бізнесу банк виділяє два ключових напрямки – державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» та розвиток мережі партнерських послуг.
Щодо програми «Доступні кредити 5-7-9%»: фінансування надається безпосередньо для купівлі обладнання, його установки або комплексно. Банк може кредитувати сонячні панелі, станції, газопоршневі турбіни, генератори тощо.
«Для нас енергопроєкти – пріоритетний напрям. Ми створюємо всі умови для того, щоб максимально зменшити перелік документів та час на оформлення», – наголосив спікер.
Про умови кредитування для фізичних осіб розповіла заступниця начальника філії — Чернігівського обласного управління АТ «Ощадбанк» з роздрібного бізнесу Наталія Носенко.
Кредитування можливе лише на повний комплект придбання та встановлення гібридної системи електропостачання (сонячні батареї або вітрові установки разом із системами накопичення).
«Мета програми «Енергонезалежність домогосподарств» – стимулювати попит на створення повної енергонезалежності приватних домогосподарств від централізованої системи електропостачання. З моменту старту програми саме Чернігівська філія Ощадбанку видала перший в Україні кредит на систему електропостачання, яку наш клієнт Денис купив у підприємства, що знаходиться на Закарпатті. Також багато клієнтів знаходяться на етапі консультування або збору документів», – каже Наталія Носенко.
Для отримання кредиту потрібен стандартний пакет документів – паспорт, ідентифікаційний код, довідки про доходи, стан сім’ї, дохід іншого члена сім’ї (сукупний середньомісячний сімейний дохід протягом останніх 6 місяців не має перевищувати 154 тис. грн), довідка з центру зайнятості (у разі якщо особа безробітна), документи на право власності домогосподарства.
Після оформлення пакета документів клієнт має надати банку рахунок від підприємства, яке буде робити установку, – це й буде підтвердженням того, що кредит виданий за призначенням. Крім того, потрібно надати банку акт виконаних робіт, фото лічильника.
Зазначимо, що учасником програми не може стати особа, яка мала судимість.
Також Ощадбанк пропонує для фізичних осіб власну програму – кредит на енергоефективні товари.
Кредитування на обладнання для енергозабезпечення надає і Приватбанк.
«Приватбанк кредитує, допомагає. Можна звертатись як у відділення банку, так і залишити заявку на нашому сайті. У разі виникнення питань є можливість замовити зустріч з менеджером. Вона може бути очною або ж дистанційною», – зауважив керівник відділу малого бізнесу міста Чернігів Північного макрорегіонального управління АТ «КБ «Приватбанк» Андрій Прищепа.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).