єРобота: як переселенка з Бахмута започаткувала власний бізнес у Чернігові
Почати життя з нуля непросто, але можливо. У цьому переконуєшся, дізнавшись історію Ольги Люліної – переселенки з Бахмуту, яка в рідному місті мала все: будинок, дачу, роботу, бізнес (піцерію і заклади продажу вуличної їжі), і навіть не думала про те, що це доведеться покинути.
Та за два роки життя в Чернігові їй вдалося чимало. Ініціативна, енергійна, працьовита, сповнена оптимізму і віри в краще, вона й на новому місці реалізувала свій багаторічний підприємницький досвід. Для розвитку свого бізнесу, крім міжнародних грантових програм, скористалася можливістю отримати мікрогрант за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
З Бахмута Ольга Люліна виїхала разом з рідними в 2022 році і потрапила в Чернігів. Думала, що зупинилася тут на кілька днів, щоб перепочити і вирішити, що робити далі, але закохалася у зелене, тихе, затишне місто і залишилася. Коли усвідомила, що додому вже не повернеться, бо окупанти зруйнували її рідний Бахмут, вирішила починати все спочатку в Чернігові, і відкрила торік на центральному ринку кіоск фаст-фуду. Страви, які готувала переселенка, навіть звичайна, на перший погляд, шаурма, прийшлися до смаку чернігівцям, і про неї в місті заговорило «сарафанне радіо».
«Наші страви ми готуємо з лавашів, які робимо самі, за моєю власною рецептурою. Таких ви ніде не знайдете», - говорить Ольга Люліна. Найпопулярнішою її стравою-винаходом є олабах, який вона придумала вже у Чернігові, і назвали на честь свого рідного міста. Каже: «З іспанської ола (Hola) – це привіт. Отже, Hola, Бахмут – привіт, Бахмут!» Олабах виготовляється з лавашного тіста, всередину додаються на вибір різні начинки та фірмовий соус. Смажиться на сухій пательні без додавання олії.
Розширити бізнес і відкрити справжній заклад харчування взамін кіоску Ольга вирішила заради дівчат, які працювали у неї в Бахмуті. Вона пообіцяла їм забрати їх знову на роботу. «Тому ризикнула написати бізнес-план і податися на мікрогрант, - розповідає підприємниця. - Я була дуже здивована, коли мою заявку схвалили».
Новий заклад під промовистою назвою «Олабах» вона відкрила навесні цього року на проспекті Левка Лук’яненка. Грантових коштів вистачило на придбання деякого кухонного обладнання та меблів. Також, згідно з умовами програми «Власна справа» Ольга створила робочі місця та працевлаштувала двох людей. Наразі планує збільшити колектив і взяти на роботу ще переселенок. А нині вона завзято працює, майже цілодобово, без вихідних, і вірить, що труднощі тимчасові і їх просто треба пережити.
За консультаціями щодо державних грантових програм звертайтеся до регіонального офісу "Зроблено в Україні", який діє на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40).
Чернігівський обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини
В Україну прийшла спека: як безпечно пережити +30°C і вище 16:49
Цими днями температура в багатьох регіонах України перетнула позначку +30°C. Попереду ще кілька спекотних днів. Висока температура може негативно впливати на здоров’я, особливо у людей літнього віку, дітей, вагітних, а також у тих, хто має хронічні захворювання.
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.