З історії Чернігівської фортеці
Чернігівська фортеця мала стратегічне значення. Ще з давніх часів вона постала на території стародавнього Чернігова. За все своє існування, і до кінця XVІІІ століття, фортеця виконувала оборонну функцію.

Відомо, що на території Чернігова оборонні укріплення з’явились ще у давньоруський час.
Оборонні укріплення мали глибокий рів, дерев’яну стіну з декількома брамами та вежами.
Власне, вони оточували центр міста – дитинець (територія сучасного Валу).
Як відомо, у жовтні 1239 року Чернігів був спалений монголо-татарами.
Починаючи з середини XІV століття територія сучасної Чернігівщини потрапила під владу Литви. На початку XVІ століття Чернігівщина увійшла під владу Москви.
На початку XVІІ століття, місто Чернігів було захоплено і спалено одним з загонів польського війська на чолі з Горностаєм. З 1618 року Чернігів опинився під владою Речі Посполитої.
На початку національно-визвольної війни у 1648 році мешканці Чернігова оволоділи міською цитаделлю. Саме в ній був розташований польський гарнізон і знаходилась місцева шляхта. З цього часу місто стає центром Чернігівського полку. Чернігівська фортеця була в цей час відбудована. У 1651 році фортеця витримала облогу литовського війська Я. Радзівілла.
У ІІ половині XVІІ століття у Чернігові був розміщений російський гарнізон. Чисельність гарнізону, за даними джерел становила у 60-х роках XVІІ століття – 1.200 чоловік.
Впродовж XVІІІ століття Чернігівська фортеця вдосконалювалась. Цікаво, що у 1706 році укріплення Чернігова інспектував Петро І. Робив він це у зв’язку з наступом армії шведського короля Карла XІІ.
Історичні джерела подають цікаву інформацію. Остаточно фортеця припинила своє існування у 1799 році. Але від колишнього озброєння чернігівської фортеці залишилось тільки чотири старі чавунні гармати. У 1896 році вони були встановлені на лафети, трохи згодом ще вісім гармат опинились на Валу.
Данило Рига, “Чернігів стародавній”
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).