З історії Чернігівської фортеці
Чернігівська фортеця мала стратегічне значення. Ще з давніх часів вона постала на території стародавнього Чернігова. За все своє існування, і до кінця XVІІІ століття, фортеця виконувала оборонну функцію.

Відомо, що на території Чернігова оборонні укріплення з’явились ще у давньоруський час.
Оборонні укріплення мали глибокий рів, дерев’яну стіну з декількома брамами та вежами.
Власне, вони оточували центр міста – дитинець (територія сучасного Валу).
Як відомо, у жовтні 1239 року Чернігів був спалений монголо-татарами.
Починаючи з середини XІV століття територія сучасної Чернігівщини потрапила під владу Литви. На початку XVІ століття Чернігівщина увійшла під владу Москви.
На початку XVІІ століття, місто Чернігів було захоплено і спалено одним з загонів польського війська на чолі з Горностаєм. З 1618 року Чернігів опинився під владою Речі Посполитої.
На початку національно-визвольної війни у 1648 році мешканці Чернігова оволоділи міською цитаделлю. Саме в ній був розташований польський гарнізон і знаходилась місцева шляхта. З цього часу місто стає центром Чернігівського полку. Чернігівська фортеця була в цей час відбудована. У 1651 році фортеця витримала облогу литовського війська Я. Радзівілла.
У ІІ половині XVІІ століття у Чернігові був розміщений російський гарнізон. Чисельність гарнізону, за даними джерел становила у 60-х роках XVІІ століття – 1.200 чоловік.
Впродовж XVІІІ століття Чернігівська фортеця вдосконалювалась. Цікаво, що у 1706 році укріплення Чернігова інспектував Петро І. Робив він це у зв’язку з наступом армії шведського короля Карла XІІ.
Історичні джерела подають цікаву інформацію. Остаточно фортеця припинила своє існування у 1799 році. Але від колишнього озброєння чернігівської фортеці залишилось тільки чотири старі чавунні гармати. У 1896 році вони були встановлені на лафети, трохи згодом ще вісім гармат опинились на Валу.
Данило Рига, “Чернігів стародавній”
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.